OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X Niedziela Zwykła (11.06.2023)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X Niedziela Zwykła
11.06.2023

 1. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.    
 2. Dzisiaj II niedziela miesiąca, po wszystkich Mszach Świętych wypominki roczne za naszych drogich zmarłych i taca remontowa przeznaczona na nowy postument wzorowany na naszej zabytkowej chrzcielnicy i figurę św. Michała Archanioła wykonaną z kamienia; aby św. Michał chronił Sanktuarium i parafię od szatana i jego wysłanników. Koszt postumentu i figury to 10 350 zł
 3. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ściśle związany z naszą Parafia. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej jako przygotowanie do odpustu parafialnego.
 5. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz asystę liturgiczną.         
 6. Tegorocznym Uroczystością Odpustowym ku czci Serca Pana Jezusa będzie przewodniczył ks. Marek Bąk z Łodzi. Będzie to noc modlitwy za Kościół i Polskę. Program uroczystości: g. 17.30 Różaniec za Kościół Chrystusowy, g. 18.00 Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, g.19.15 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, g.19.40 nabożeństwo przebłagalne za grzechy Narodu Polskiego, g.20.30 Różaniec przebłagalny za grzechy Polaków, g.21.00 Apel Jasnogórski a po nim odmówimy 3 Akty: Zawierzenie Sercu Pana Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi i uznamy Chrystusa za jedynego Pana i Króla naszego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. O 24.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Czuwanie modlitewne za Polskę i Kościół zakończymy błogosławieństwem i Mszą Świętą o g. 7.00.
 7. Chętnych do pomocy w organizacji Odpustu parafialnego i Nocy Modlitwy proszę o zgłoszenie się do zakrystii oraz chętnych do upieczenia ciasta dla pielgrzymów.
 8. W oktawie Bożego Ciała codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła jako podziękowanie za Eucharystię i przygotowanie do Odpustu.
 9. We wtorek 13 maja kolejny dzień fatimski w tym roku. O godz.18.00 Msza Św. ku czci MB Fatimskiej, a po niej czuwanie różańcowe przy figurze MB Fatimskiej. O g.20.45 procesja fatimska ze świecami wokół kościoła i ogrodu różańcowego zakończona apelem jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 10. Ze względu na braki personalne, braku drugiego kapłana, począwszy od niedzieli 25 czerwca nie będzie mszy świętych o g. 18.00. Porządek mszy św. niedzielnych będzie następujący: Sanktuarium: 7.30; 10.30; 12.00 i na Barnkowie o g. 9.00. Wiernych, którzy przychodzili na g.18.00, prosimy o wybranie innej godziny mszy świętej. Módlmy się o drugiego kapłana do naszej parafii.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Łyżwiarskiej a o posprzątanie i udekorowanie w czwartek na Uroczystości Odpustowe  i Noc modlitwy za Kościół i Polskę proszę mieszkańców ul. Roosevelta i Demokracji.

 

                                                                                         Kustosz Sanktuarium

                                                                                                              Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak