OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Trójcy Przenajświętszej 4.06.2023

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Trójcy Przenajświętszej
4.06.2023

 1. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.    
 2. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ściśle związany z naszą Parafia. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej jako przygotowanie do odpustu parafialnego.
 4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwane Bożym Ciałem. Msze św. w tym dniu będą 7.30 w Sanktuarium i na Barnkowie o godz. 9.00 a o godz. 11.00 / Kościół Mariacki /. Po Mszy św. o godz.  11.00  w Kościele Mariackim / dla całej Chojny/  udamy się procesyjnie do parafii Trójcy Świętej przez  parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w procesji do czterech ołtarzy.
 5. Proszę o przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało i udekorowaniu trasy flagami. Mieszkańców ul. Kościuszki oraz I i II Kolonię proszę o przygotowanie I Ołtarza przy budynku na ul. Kościuszki 17 a mieszkańców ul. Roosevelta, Demokracji, Śródmieście i Barnkowo proszę o udekorowanie II Ołtarza w Grocie Matki Bożej przy kościele NSPJ.
 6. Dziewczynki, chcące sypać Panu Jezusowi kwiaty na Boże Ciało zapraszam na próbę we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W środę po mszy św. o godz. 18.30 spotkanie ministrantów i lektorów przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa związane z uroczystością Bożego Ciała.         
 8. W II piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Egzorcyzmowanie soli, wody i oleju Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Chrystusa Króla Polski za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie adoracja w ciszy  do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata. O 21.00 Apel Jasnogórski.
 9. Tegorocznym Uroczystością Odpustowym ku czci Serca Pana Jezusa będzie przewodniczył ks. Marek Bąk z Łodzi. Program uroczystości: g. 17.30 Różaniec za Kościół Chrystusowy, g. 18.00 Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, g.19.15 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, g.19.40 nabożeństwo przebłagalne za grzechy Narodu Polskiego, g.20.30 Różaniec przebłagalny za grzechy Polaków, g.21.00 Apel Jasnogórski a po nim odmówimy 3 Akty: Zawierzenie Sercu Pana Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi i uznamy Chrystusa za jedynego Pana i Króla naszego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. O 24.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Czuwanie modlitewne za Polskę i Kościół zakończymy błogosławieństwem i Mszą Świętą o g. 7.00.
 10. Chętnych do pomocy w organizacji Odpustu parafialnego i Nocy Modlitwy proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
 11. W oktawie Bożego Ciała codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja w koło kościoła jako podziękowanie za Eucharystię i przygotowanie do Odpustu.
 12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Pływackiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Łyżwiarskiej .

 

Kustosz Sanktuarium

 Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak