OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Zwykła (29.01.2023)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

        IV Niedziela Zwykła

     29.01.2023

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Dzisiaj po wszystkich mszach św. zbieramy do puszki ofiary na zakony klauzurowe, które modlą się codziennie za nas i o pokój na świecie. Bóg zapłać za dar serca.
 3. W I czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zw. u nas MB Gromnicznej. Na  Mszy św. o godz. 16.00 na Barnkowie i o godz.18.00 w Sanktuarium poświecenie gromnic, aby strzegły naszych rodzin i domostw.
 4. W piątek 3 lutego św. Błażeja – patrona od chorób gardła. O 18.00 Msza św. ze specjalnym z obrzędem świec.
 5. W I czwartek miesiąca  2 lutego  po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem  „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście.  Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ? Proszę o zapisywanie na liście adoracyjnej pod chórem swojego imienia i nazwiska.
 6. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w I piątek od godz. 8.00 a od 17.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 7. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Serca Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę tego świata i za Polskę .
 9. W I sobotę miesiąca 4.02 o godz. 10.00 Msza św. dla wszystkich praktykujących I Soboty miesiąca, po Mszy św. 15 minutowa medytacja nad tajemnicą Różańca, a po niej mężczyźni udają się na Różaniec ulicami naszego miasta, a kobiety w łączności z nimi, wspierając ich posługę wojowników Maryi, odmawiają różaniec w kościele w ramach nabożeństwa I sobót miesiąca zadość czyniąc za grzechy swoje i całego świata.                                                
 • Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Dziękuję pracowni p. Jacka Markiel za dokonanie renowacji i pozłocenia naszej parafialnej Chrzcielnicy i za wyrzeźbienie na zwieńczenie chrzcielnicy św. Jana Chrzciciela. Koszt prac 10.500 zł plus 1500 zł. transport. Dotychczas zebraliśmy na chrzcielnice 2650 zł. Bóg zapłać tym rodziną, które złożyły już swoją ofiarę.
 1. W środę na godz. 18.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 2. Przypominamy wszystkim parafianom, że aby być ojcem czy matką chrzestną trzeba być w łączności z Kościołem katolickim oraz wierzącym i praktykującym katolikiem, czyli uczęszczać na niedzielną Mszę św. w swojej parafii.
 • Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Paderewskiego.

                                                                                            Kustosz Sanktuarium

                                                                            Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak