OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK (1.01.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK
 1.01.2023

 1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 12.00 do godz. 18.00. Zapraszam wszystkich parafian do trwania na modlitwie za rodziny.
 2. Polecajmy zmarłego wczoraj Papieża Benedykta XVI Miłosiernemu Bogu, aby przyjął Jego Świętobliwość do swego Królestwa w Niebie.
 3. W piątek 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli, abyśmy w Dzieciątku Jezus jak Magowie ze Wschodu uznali prawdziwego Boga. Msze św. jak w każdą niedziele. Poświęconą kredę, kadzidło i wodę możemy wziąć do swoich domów, niech przypominają nam narodzonego Mesjasza / ofiary za kredę i kadzidło na misje święte.
 4. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 5. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbieramy do puszki ofiary dla naszych pogorzelców z ul. Gdańskiej, który w wyniku pożaru stracili dach nad głową. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 6. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą rozpoczęliśmy w naszej parafii tradycyjnie po Bożym Narodzeniu od g. 15.30, aby Boża Dziecina błogosławiła w Nowym Roku. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny, aby Bóg chronił nas od chorób i wszelkiej zarazy w tym trudnym czasie jako Pan Życia i śmierci. Plan Kolędy: poniedziałek /2.01/ ul. Gdańska – cała; wtorek /3.01/ ul. Słoneczna/ parzyste/; środa /4.01/ ul. Słoneczna /nieparzyste/; czwartek /5.01/ ul. Polna.
 7. Za tydzień 8.01 Niedziela Chrztu Pańskiego. Proszę o przyniesienie świec, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne a dzieciom przygotowującym się do I – szej Komunii św. poświęcimy świece.
 8. W przyszłą Niedzielę po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych. Taca remontowa przeznaczona na spłatę odnawianej i pozłacanej chrzcielnicy do naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za dar serca.
 9. W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem  „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście.  Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ?” Proszę o zapisywanie się na liście.
 10. W I piątek 6.01 ze względu na III Króli nie będzie odwiedzin chorych tylko w piątek 13.01.    
 11. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.3o zapraszamy na wspólny różaniec za Polskę i pokój dla tego świata oraz w intencjach naszych rodzin.
 12. W I sobotę miesiąca 2.01 o godz. 10.00 Msza św. dla wszystkich praktykujących I Soboty miesiąca, po Mszy św. 15 minutowa medytacja nad tajemnicą Różańca, a po niej mężczyźni udają się na Różaniec ulicami naszego miasta, a kobiety w łączności z nimi, wspierając ich posługę wojowników Maryi, odmawiają różaniec w kościele w ramach nabożeństwa I sobót miesiąca zadość czyniąc za grzechy swoje i całego świata.        
 13. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Jagiellońskiej / nieparzyste/.

 

                                                                                                            Kustosz Sanktuarium

Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak