OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX Niedziela Zwykła (16.10.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła
16.10.2022 

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. wypominki roczne i taca remontowa na prowadzone prace.
 2. W niedzielę 9 października 2022r. na uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński dokonał poświęcenia ołtarza MB Królowej Polski i obrazów: Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Królowej Korony Polskiej i zawierzył Polskę i wszystkich Polaków na świecie w opiekę Matki Bożej Królowej Polski. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości i modlitwę.
 3. Dziękuję pracowni p. Jacka Markiel za wykonanie tego pięknego ołtarza do naszego Sanktuarium. Koszt Ołtarza 43.000 zł. Dziękuję malarzowi p. Grzegorzowi Tomkowicz z miejscowości Jabłonica Polska za namalowanie na desce pięknej kopi Matki Bożej z Jasnej Góry Królowej Korony Polskiej. Koszt 3000 zł. Dziękuję p. Iwonie i Zbigniewowi Jankowskich za przekazanie 2500 zł na pozłocenie drzwiczek do tabernakulum. Dziękuję za przekazywane wota za otrzymane łaski, które będą zawieszone w gablotkach Chrystusa Króla Polski i Matki Bożej Królowej Polski. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i darczyńcą tego ołtarza za przekazywane ofiary.
 4. Dzisiaj obchodzimy w Polsce dzień Papieski, jest to 20 rocznica ogłoszenia przez św. Jana Pawła II Tajemnic Światła. Po Mszy św. jak co roku zbieramy ofiary na biednej i uzdolnionej młodzieży – Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za dar serca.
 5. Październik miesiącem poświęconym MB Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30 a po nim Msza św. Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.
 6. W środę na Mszę św. o g. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. W zakrystii są do nabycia książeczki oraz różańce.
 7. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież klas VI, VII i VIII SP przygotowującą się do Bierzmowania.         
 8. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 9. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata, okazja do spowiedzi św.. O 21.00 Apel Jasnogórski.          
 10. W każdą środę godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza.      
 11. Kartki na wypominki możemy wziąć ze stolika lub w zakrystii. Wypominki miesięczne / listopadowe/ i roczne, które będziemy modlili się przez cały rok w II niedzielę miesiąca. W wypominkach listopadowych proszę wpisać dzień tygodnia /od poniedziałku do piątku/, na których będziemy chcieli być i modlić się za swoich zmarłych przez cały miesiąc listopad. W wypominkach rocznych wpisujemy godzinę Mszy św. niedzielnej, na którą najczęściej przychodzimy. Wypominki miesięczne dowolna ofiara, a wypominki roczne 120 zł. z napisem „roczne”. Wypominki proszę składać na tacę bądź w zakrystii.
 12. W sobotę 16.10.22 w kościele św. Świętej Trójcy od godz. 10.00 rozpocznie się dekanalny dzień skupienia dla wspólnot Żywego Różańca. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Serdecznie zapraszam na to modlitewne spotkanie członków naszego Żywego Różańca.
 13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Teligi i Poznańskiej. Pamiętajmy o świeżych kwiatach do Sanktuarium.

                                                                                           Kustosz Sanktuarium
Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak