OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Zwykła (06.02.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Zwykła
06.02.2022

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej rodzinnej modlitwy za rodziny naszej parafii.
 3. Dzieci komunijne zapraszamy na Msze św. o godz. 12.00 a młodzież do bierzmowania na Msze o godz. 10.30. Przypominamy o zaliczaniu modlitw.
 4. W piątek 11.02 przypada Światowy Dzień Chorego – MB z Lourdes. Msza św. z namaszczeniem chorych o godz. 18.00. Proszę o przywiezienie chorych i starców z całej parafii. Będziemy prosili o zdrowie ciała i duszy przez wstawiennictwo MB z Lourdes. Proszę przynieść mały kieliszek, będzie można otrzymać łyk wody z cudownego źródełka z Lourdes.
 5. Za tydzień II niedziela miesiąca, po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych oraz taca remontowa przeznaczona na spłatę zamontowanych balasek komunijnych i Ambony w naszym Sanktuarium.
 6. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. Prosimy o pisanie karteczek z prośbami i podziękowaniami.
 7. W II piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Uzdrowienia a po nim adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach naszych rodzin, zakończony Apelem Jasnogórskim.
 8. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 9. Dziękuje tym rodziną, które złożyły już swoje ofiary na AWSD w Szczecinie. Seminarium utrzymuje się z dowolnych ofiar wiernych naszej Diecezji. Bóg zapłać.
 10. Przypominamy wszystkim parafianom, że aby być ojcem czy matką chrzestną trzeba być w łączności z Kościołem katolickim oraz wierzącym i praktykującym katolikiem, czyli uczęszczać na niedzielną Mszę św. w swojej parafii.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na zamontowane już dębowe, pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt 35000 zł. Proszę o składnie ofiar z napisem „ balaski”. Dotychczas zebraliśmy 20.750 zł.
 12. Została już zainstalowana nowa, dębowa neogotycka Ambona do naszego Sanktuarium. Koszt 10500 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. W ramach ewangelizacji parafii, po każdej Mszy świętej możemy przy wyjściu wziąć fragment Pisma Świętego i czasopismo „Dobre Nowiny”.
 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Paderewskiego.

     Proboszcz

                                                                                             Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak