OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Zwykła (30.01.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła
30.01.2022

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Dzisiaj po wszystkich mszach św. zbieramy do puszki ofiary na zakony klauzurowe, które modlą się codziennie za nas i o pokój na świecie. Bóg zapłać za dar serca.
 3. W środę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zw. u nas MB Gromnicznej. Na  Mszy św. o g.18.00 poświecenie gromnic, aby strzegły naszych rodzin i domostw.
 4. W czwartek 3 lutego św. Błażeja – patrona od chorób gardła. O 18.00 Msza św. ze specjalnym z obrzędem świec.
 5. W I czwartek miesiąca  3 lutego  po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem  „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście.  Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ? Proszę o zapisywanie na liście adoracyjnej pod chórem swojego imienia i nazwiska.
 6. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w I piątek od godz. 8.00 a od 17.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 7. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach naszych rodzin.
 9. W I sobotę miesiąca o godz. 12.00 Msza św. dla Chojeńskiego Męskiego Różańca a po niej Różaniec ulicami naszego miasta, aby Bóg chronił nas od wszelkiej zarazy. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo zadośćczyniące za grzech świata – I sobót miesiąca, a po nim zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 10. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na zamontowane już dębowe, pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt 35000 zł. Proszę o składnie ofiar z napisem „ balaski”. Dotychczas zebraliśmy 20.450 zł.
 12. Została już zainstalowana nowa, dębowa neogotycka Ambona do naszego Sanktuarium. Koszt 10500 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. Przypominamy wszystkim parafianom, że aby być ojcem czy matką chrzestną trzeba być w łączności z Kościołem katolickim oraz wierzącym i praktykującym katolikiem, czyli uczęszczać na niedzielną Mszę św. w swojej parafii.
 14. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych.
 15. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
 16. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Paderewskiego .

  Proboszcz

                                                                                     Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak