OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Chrztu Pańskiego (9.01.2022)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego
9.01.2022

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, na wszystkich Mszach odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne, abyśmy w tym roku jeszcze bardziej pogłębili swoją przyjaźń z Panem Jezusem i modlimy się za naszych rodziców i rodziców chrzestnych. Na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 2. Poświęconą kredę, kadzidło i wodę możemy wziąć do swoich domów, niech przypominają nam narodzonego Mesjasza / ofiary za kredę i kadzidło na misje święte/.
 3. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.  
 4. Dzisiaj II Niedziela miesiąca, po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych. Taca remontowa przeznaczona na spłatę zamontowanych już dębowych balasek w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać za dar serca.
 5. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą ze względu na obostrzenia rozpoczęliśmy w naszej parafii od 3 stycznia 2022r. od. godziny 15.30. Kolęda w tym roku będzie na zaproszenie wiernych. Chętnych proszę o zapisywanie się na liście, która dostępna już jest pod chórem. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny, aby Bóg chronił nas od chorób i wszelkiej zarazy w tym trudnym czasie. Kto chciałby, aby poświęcić jego mieszkanie a nie zapisał się, proszę aby czekał przed domem, gdy kapłan będzie na tej ulicy.

Pon. 10.01 ul. Jagiellońska, Wyzwolenia, Czcibora, Wilsona

Wt.  11.01 ul. Polna, Ogrodowa, Żółkiewskiego, Piastów, Królowej Jadwigi

Śr.   12.01 ul. Słoneczna, Barwicka, Paderewskiego

Cz.  13.01 ul. Owocowa, Willowa,

Pt.   14.01 ul. Gdańska, Warszawska, Teligi, Witosa

Sob.15.01 ul. Kościuszki, Kolejowa, Poznańska

Pon.17.01 ul. Łyżwiarska, Pływacka, Bogusława

Wt. 18.01 ul. Matejki, Orzechowa, Tęczowa, Narciarska, Sadowa… Uzupełnienia!!!!

 

 1. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 2. W II piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Uzdrowienia a po nim adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach naszych rodzin.        
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na zamontowane już dębowe, pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt 35000 zł. Proszę o składnie ofiar do koperty z napisem „ balaski”. Dotychczas zebraliśmy 18.850 zł.
 4. Została już zamówiona nowa dębowa Ambona do naszego Sanktuarium.
 5. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Ogrodowej i Polnej.

  Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak

                                                                                                                                Kustosz Sanktuarium