OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu (28.11.2021)

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
28.11.2021

 1. Rozpoczęliśmy święty czas radosnego przygotowania i oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Jest to czas prostowania dróg naszego życia, aby Chrystus mógł narodzić się w naszych sercach i rodzinach. Niech pomogą nam w tym adoracje, spowiedź, rekolekcje i Msze roratnie ku czci Matki Bożej.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.30 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Możemy już je nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary przeznaczone są na prowadzone w parafii prace. Zakończyliśmy w naszym Sanktuarium renowacje i wymianę wszystkich witraży / 29 /. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna.
 3. Od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł i świece duże  po 20 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas.
 4. Codziennie przed Mszą o godz. 7.00 odsłaniany jest przy intradzie królewskiej Obraz Chrystusa Króla Polski i zamykany po Mszy o godz. 18.30 a w piątek po 21.00 Zapraszam do wspólnej modlitwy przed obrazem Chrystusa Króla.
 5. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 6. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi.        
 7. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar na AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary w imieniu ks. Rektora i kleryków.
 9. W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem  „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście.  Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ?” Proszę o zapisywanie się na liście adoracyjnej.
 10. W I piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
 11. Za tydzień, w II niedzielę adwentu obchodzimy dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W solidarności z chrześcijanami w byłym ZSRR będziemy zbierać do puszki ofiary dla tego niszczonego przez lata, odradzającego się Kościoła.
 12. 4 grudnia I sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP.O godz. 12.00 Msza św. szczególnie dla mężczyzn i Różaniec Mężczyzn ulicami naszego miasta. Zapraszam mężczyzn i chłopców z różańcami. Po Mszy wieczornej nabożeństwo I sobót miesiąca.
 13. W przyszły środę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam w tym dniu na „ Godzinę łaski dla całego świata „ od 12.00 – 13.00. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych i innych osób, które chciałyby poświęcić medalik Matki Bożej Niepokalanej.
 14. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. Roraty to nasze chrześcijańskie przygotowanie się do Bożego Narodzenia.
 15. Bóg zapłać za ofiary składane na zamówione już nowe dębowe pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt ok 35000 zł. Proszę o składnie ofiar do koperty z napisem „ balaski”. Dotychczas zebraliśmy 11550 zł.
 16. Po Mszy św. na plebanii możemy nabyć obrazy i medaliki Chrystusa Króla Polski oraz Akty Intronizujące Chrystusa Króla w naszych rodzinach.
 17. Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i zrobienie dekoracji na Adwent a o posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Bogusława i Królowej Jadwigi.

  Kustosz Sanktuarium

                                                                                     Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak