OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-XXVIII Niedziela Zwykła (10.10.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła
10.10.2021 

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce XXI Dzień Papieski. Jest to dzień modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i zbiórki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. W środę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Dlatego różaniec będzie po Mszy św. o godz. 18.00. Czuwanie przy figurze MB Fatimskiej do godz. 21.00 zakończone procesją ze świecami i Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30 a po nim Msza św. Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.
 5. Codziennie przed Mszą o godz. 7.00 odsłaniany będzie przy intradzie królewskiej Obraz Chrystusa Króla Polski i zamykany po Mszy o godz. 18.30 a w piątek po 21.00 Zapraszam do wspólnej modlitwy przed obrazem Chrystusa Króla.
 6. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 7. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi św.. O 21.00 Apel Jasnogórski do MB Królowej Polski.       
 8. W zakrystii są do nabycia akty intronizacji Chrystusa Króla w rodzinach.
 9. W każdą środę godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. Proszę o przynoszenie karteczek do skrzyneczki z prośbami do Matki Bożej.       
 • Kartki na wypominki będziemy mogli wziąć za tydzień ze stolika lub w zakrystii. Wypominki miesięczne / listopadowe/ i roczne, które będziemy modlili się przez cały rok w II niedzielę miesiąca. W wypominkach listopadowych proszę wpisać dzień tygodnia /od poniedziałku do piątku/, na których będziemy chcieli być i modlić się za swoich zmarłych przez cały miesiąc listopad. W wypominkach rocznych wpisujemy godzinę Mszy św. niedzielnej, na którą najczęściej przychodzimy. Wypominki miesięczne dowolna ofiara, a wypominki roczne 100 zł. z napisem „roczne”. Wypominki proszę składać na tacę bądź w zakrystii.
 • Dzisiaj ostatnie Wypominki Roczne za naszych drogich zmarłych oraz tzw. Taca Remontowa przeznaczona na zamówione już nowe dębowe balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt ok 35.000 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę i każdy dar serca. Dotychczas zebraliśmy 2340 zł.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć na wszystkich Mszach św. wokalistkę i reżyser p. Anetę Barcik, która da świadectwo swojej wiary i płytę CD „ Czas Miłosierdzia”.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Pływackiej. Pamiętajmy o świeżych kwiatach do Sanktuarium.

Kustosz Sanktuarium

                                                                                   Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak