OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI Niedziela Zwykła (22.08.2021)

                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 XXI Niedziela Zwykła
22.08.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Zgodnie z dekretem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi, ks. Paweł zostaje z dniem 23.082021 r. przeniesiony z naszej Parafii do Parafii pw. Św. Antoniego w Szczecinie. Dziękujemy Ks. Pawłowi za jego czteroletnią parce duszpasterską, troskę o liturgię, szczególnie podczas uroczystości parafialnych, za życzliwość i dobre, uczynne serce. Niech Dobry Bóg błogosławi mu na dalsze lata kapłańskiej posługi. Szczęść Boże. Dzisiaj o godz. 12.00 Ks. Paweł odprawi mszę św. dziękczynną i pożegnalną, na która serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 3. Sierpień to Miesiąc Trzeźwości Narodu Polskiego. Pamiętajmy o modlitwie za uzależnionych od alkoholu i ich rodziny.
 4. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 powitamy w naszym Sanktuarium nowego wikariusza Ks. Witolda Gałata. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.
 5. Codziennie o godz. 9.00 odsłaniany będzie przy intradzie królewskiej Obraz Chrystusa Króla i zamykany po Mszy o godz. 18.30 a w piątek po 21.00 Zapraszam do wspólnej modlitwy przed obrazem Chrystusa Króla.
 6. W dniu 12 czerwca 2021r. Ks. Abp Andrzej Dzięga specjalnym dekretem podniósł naszą parafialną świątynię do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa – Chrystusa Króla mianując ks. Proboszcza Kustoszem tego miejsca.
 7. Obraz Chrystusa Króla został już w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego w specjalnym ołtarzu, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską i Polakami na całym świecie. Zachęcam do modlitwy.    
 8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi św.. O 21.00 zakończenie czuwania błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim do MB Królowej Polski.          
 9. W piątek wspominamy św. Monikę a w sobotę jej syna św. Augustyna.
 • W czwartek 26 sierpnia przypada Uroczystość MB Częstochowskiej. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się za rodziny naszej parafii oddając je w opiekę Pani Jasnogórskiej.
 • W sobotę 4 września o godz. 7.00 wyruszy z naszego Sanktuarium pielgrzymka piesza do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Siekierkach.
 • Wszystkim parafianom i miłym gościom przebywającym do naszym Sanktuarium życzę miłego i owocnego wypoczynku, nabrania sił do dalszej pracy.
 • Od poniedziałku 6 września w naszym Sanktuarium odprawiane będą dwie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 • Konto Sanktuarium NSPJChK w Chojnie Nr konta 81937000070008973120000001
 • Na plebanii są do nabycia obrazy oraz srebrne i posrebrzane medaliki Chrystusa Króla.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Owocowa 2 -20 .

Kustosz Sanktuarium

                                                                                   Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak