OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI Niedziela Zwykła (18.07.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI Niedziela Zwykła
18.07.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Dobra Nowina.
 2. Za tydzień z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Proszę stanąć koło swojego pojazdu, to znak że chcę poświęcić pojazd. Ofiary przy poświęceniu przeznaczone dla polskich misjonarzy.
 3. W czwartek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidy patronki Europy, w sobotę św. Kingi a w niedziele Św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
 4. Lipiec to – miesiąc poświęcony Krwi Chrystusa Pana. Codziennie po Mszy św. wieczornej litania do Krwi Chrystusa Pana i akt zawierzenia się Chrystusowi Królowi. Zapraszam do modlitwy.
 5. Codziennie o godz. 9.00 odsłaniany będzie przy intradzie królewskiej Obraz Chrystusa Króla i zamykany po Mszy o godz. 18.30 a w piątek po 21.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy przed obrazem Chrystusa Króla.
 6. W dniu 12 czerwca 2021r. Ks. Abp Andrzej Dzięga specjalnym dekretem podniósł naszą parafialną świątynię do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa – Chrystusa Króla mianując ks. Proboszcza Kustoszem tego miejsca.
 7. Obraz Chrystusa Króla został już w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego w specjalnym ołtarzu, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską i Polakami na całym świecie. Zachęcam do modlitwy przed obrazem za naszą umiłowaną Ojczyznę i wszystkich Polaków .    
 8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała, nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi św.. O 21.00 zakończenie czuwania błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim do MB Królowej Polski.          
 9. Dziękuję wszystkim troszczącym się i pomagającym w tym tygodniu w naszej parafii, za ofiarowany czas a szczególnie za pomoc w ogrodzie różańcowym i na plebanii. Niech dobry Bóg błogosławi w życiu wszystkim bezinteresownie pomagającym.
 • Konto Sanktuarium NSPJChK w Chojnie Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na nasze Sanktuarium.
 • Dzieciom i młodzieży życzę dobrego i bożego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Wychowujmy dzieci, aby pamiętały o modlitwie i niedzielnej Mszy św. w wakacje.
 • Wszystkim parafianom i miłym gościom przebywającym w naszej parafii życzę miłego i owocnego wypoczynku, przemiany serc i nabrania sił do dalszej pracy.
 • Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek od godz. 16.00 – 17.00.
 • Na plebanii są do nabycia obrazy oraz srebrne i posrebrzane medaliki Chrystusa Króla.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Warszawskiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Słonecznej parzyste.

 

Kustosz Sanktuarium

                                                                                   Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak