OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X Niedziela Zwykła (6.06.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X Niedziela Zwykła

6.06.2021

 1. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 2. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i panom za prowadzenie kapłanów z Najświętszym Sakramentem i za pomoc w liturgii. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna.
 3. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe połączone ze śpiewem Litanii do NSPJ z aktem ofiarowania parafii, rodzin i każdego z nas osobno Sercu Jezusa odprawiane będzie codziennie od wtorku o godz. 17.30 a po nim Msza św.. Zapraszam do licznego udziału przygotowując się do odpustu parafialnego i podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium NSPJ- Chrystusa Króla.
 4. Przed nami trzydniowe uroczystości: piątek, sobota i niedziela związane z ustanowieniem naszego kościoła parafialnego Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa – Chrystusa Króla oraz poświęcenie nowego ołtarza, Obrazu Jezusa Miłosiernego i Chrystusa Króla Polski, który jest darem Polaków z naszej Ojczyzny i polonii amerykańskiej z Chicago.
 5. W piątek 11.czerwca od godz. 17.00 – 18.00 Różaniec za Polaków w kraju i różnych zakątkach świata. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. odpustowa ku czci NSPJ, której przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. Marek Bąk z Łodzi.
 6. W sobotę 12 czerwca główne uroczystości. Od godz. 15.00 -16.00 Godzina Miłosierdzia przy nowym obrazie Jezusa Miłosiernego prowadzona przez ks. Marka Bąka. O godz. 16.00 uroczysta Msza św. pontyfikalna pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, podczas której zostanie poświęcony nowy ołtarz oraz obrazy Jezusa Miłosiernego i Chrystusa Króla oraz odczytany zostanie dekret  podnoszący naszą świątynię do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana JezusaChrystusa Króla. Po Mszy św. festyn parafialny, koncert zespołu ewangelizacyjnego Abba Pater Music oraz inne atrakcje. Będzie możliwość nabycia kopi obrazu Chrystusa Króla Polski, ręcznie wykonanych przez parafian różańców oraz specjalnie na tę okazję wybitego medalika Chrystusa Króla i Serca Pana Jezusa oraz breloczki i obrazki pamiątkowe.
 7. W niedzielę 13 czerwca o godz. 12.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za ustanowienie Sanktuarium, pod przewodnictwem Ks. Bpa Bronisława Biernackiego.          
 8. Obraz Chrystusa Króla Polski zostanie w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską i Polakami na całym świecie. Zachęcam do modlitwy przed obrazem za naszą umiłowaną Ojczyznę i wszystkich Polaków .    
 9. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Chrystusa Króla Polski za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie adoracja w ciszy  do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla. O 21.00 zakończenie czuwania błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim do MB Królowej Polski.
 10. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości okazane mi z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich oraz za zorganizowany koncert i poczęstunek. Bóg zapłać.          
 11. W oktawie Bożego Ciała codziennie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, nabożeństwo czerwcowe a po nim procesja z Najświętszym Sakramentem w koło kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy jako przygotowanie duchowe parafii do uroczystości.
 12. W naszym kościele parafialnym Msza św. jest sprawowana tak jak w Sanktuarium w Częstochowie przy głównym ołtarzu, twarzą do Najświętszego Sakramentu.
 13. Prosimy wszystkich mieszkańców naszej Chojny Królewskiej o pomoc w zorganizowaniu tych uroczystości, które będą retransmitowane na cały świat do wszystkich Polaków. Chętnych do upieczenia ciast i przyjęcia w swoich domach pielgrzymów, którzy przyjadą do nas z całego świata proszę o zapisywanie się w zakrystii.
 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na uroczystości i udekorowanie kościoła proszę wszystkich chętnych parafian w czwartek wieczorem .

   Proboszcz

                       Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak