OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Trójcy Przenajświętszej (30.05.2021)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Trójcy Przenajświętszej
30.05.2021

 1. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwane Bożym Ciałem. Msze św. w tym dniu będą o 7.30, 18.00 i na Barnkowie o godz. 9.00 a o godz. 11.00 Kościół Mariacki. Po Mszy św. o godz.  11.00 w Kościele Mariackim (dla całej Chojny) udamy się procesyjnie do parafii Trójcy Świętej przez parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w procesji do czterech ołtarzy. Prosimy, aby podczas procesji zachować między sobą dystans.
 3. Proszę o przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało i udekorowaniu trasy flagami. Mieszkańców ul. Kościuszki oraz I i II Kolonię proszę o przygotowanie I Ołtarza przy budynku 17 na ul. Kościuszki a mieszkańców ul. Roosevelta, Demokracji, Śródmieście i Barnkowo proszę o udekorowanie II Ołtarza w Grocie przy kościele NSPJ.
 4. Dziewczynki, chcące sypać Panu Jezusowi kwiaty na Boże Ciało zapraszam na próbę w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W środę po mszy św. o godz. 18.30 spotkanie ministrantów i lektorów przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa związane z uroczystością Bożego Ciała.    
 6. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe połączone ze śpiewem Litanii do NSPJ z aktem ofiarowania parafii, rodzin i każdego z nas osobno Sercu Jezusa odprawiane będzie codziennie od wtorku o godz. 17.30 a po nim Msza św.. Zapraszam do licznego udziału przygotowując się do odpustu parafialnego i podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium NSPJ- Chrystusa Króla .
 7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych.
 8. W czwartek po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobową Adorację z Panem Jezusem modlącym się w Ogrójcu. Lista adoracyjna jest pod chórem. Prosimy o zapisywanie się.
 9. W I sobotę miesiąca o godz. 11.40 Koronka do św. Michała Archanioła, później o godz. 12.00 Msza św. dla Chojeńskiego Męskiego Różańca a po niej różaniec ulicami naszego miasta o wiarę, miłość i nawrócenie serca dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Wieczorem nabożeństwo I sobót miesiąca jako zadośćuczynienie za grzechy swoje i świata.
 10. Przygotowujemy się do podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla, która nastąpi w sobotę 12 czerwca 2021r. o godz. 16.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Prosimy o spisywanie świadectw uzdrowienia fizycznego i duchowego.   
 11. Wystawiony został w prezbiterium naszej świątyni do kultu publicznego Obraz Chrystusa Króla Polski, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską. Zachęcam do modlitwy przed obrazem za naszą umiłowaną Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie.    
 12. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Chrystusa Króla Polski za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie adoracja w ciszy  do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla. O 21.00 zakończenie czuwania błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim do MB Królowej Polski.
 13. We wtorek 1 czerwca Ks. Proboszcz obchodzi srebrny jubileusz święceń kapłańskich. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie dziękował Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej Mszy dziękczynnej za dar kapłaństwa ks. Proboszcza.             
 14. W oktawie Bożego Ciała codziennie wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 a po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem w koło kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy jako przygotowanie parafii do podniesienia kościoła do godności Sanktuarium.
 15. Od minionego piątku w naszym kościele Msza św. jest sprawowana tak jak w Sanktuarium w Częstochowie przy głównym ołtarzu, twarzą do Najświętszego Sakramentu.
 16. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Barwickiej .

                                                                                                               Proboszcz

                                                                                                                       Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak