OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2020)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Bożego Narodzenia

 25.12.2020

 1. Święta Bożego Narodzenia to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Chrześcijańskie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia to wspólne rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek, które pozwalają nam głębiej wejść w tajemnicę Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas.
 2. Dzisiaj 25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30
 3. W sobotę 26.12 II dzień Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu jak co roku zbieramy ofiary na KUL i Wydz. tel. US.
 4. Bóg zapłać wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i rozumieją że parafia, kościół to nasze wspólne dobro. Szczególnie dziękuję za zrobienie szopek w kościele parafialnym, na Barnkowie i w grocie oraz udekorowanie choinek. Niech Dobry Bóg błogosławi im w życiu i obdarza zdrowiem.
 5. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą ze względu na obostrzenia sanitarne rozpoczniemy w naszej parafii po 17 stycznia 2021r. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny, aby Bóg chronił nas od chorób i wszelkiej zarazy w tym trudnym czasie jako Pan Życia i śmierci.
 6. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać w imieniu kleryków tym rodziną , które już złożyły ofiary na Seminarium.
 7. W najbliższą niedzielę 27.12 obchodzimy Święto Świętej Rodziny z Nazaret. Na wszystkich Mszach św.  będziemy modlili się za rodziny naszej parafii o wiarę, zgodę, miłość i pokój oraz obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam małżonków z rodzinami.
 8. Zostały zamontowane w prezbiterium odrestaurowane witraże Matki Bożej i św. Józefa oraz zamontowany został pierwszy nowy witraż św. Ambrożego – patrona pszczelarzy w nawie głównej kościoła. Wykonywane są dalsze witraże i podwójne nowe okna ocieplające i zabezpieczające. Módlmy się za wykonawców.
 9. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 10. W środę 23.12 zmarł tata ks. Proboszcza – Stanisław . Polecajmy go miłosierdziu Boga. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 29.12 o godz. 14.00 w rodzinnej miejscowości pod przewodnictwem ks. Biskupa. Bóg zapłać za słowa wsparcia i modlitwę.
 11. W czwartek 12 o godz. 17.30 Nabożeństwo dziękczynne za miniony rok i o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Mszy o północy nie będzie ze względu na wprowadzoną przez Premiera Morawieckiego godzinę policyjną!!!!
 12. Wszystkim parafianom i miłym gościom przebywającym na terenie naszej parafii, życzę aby Boża Dziecina błogosławiła swoją małą rączką , obdarzała pokojem i miłością przez kolejne dni życia.
 13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

 

Proboszcz

                                                                                                        Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak