OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- III Niedziela Adwentu-13.12.2020

 1. Trwamy w świętym czasie radosnego przygotowania i oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Jest to czas prostowania dróg naszego życia, aby Chrystus mógł narodzić się w naszych sercach i rodzinach.
 2. Dzisiejszą III Niedzielą Adwentu zw. Gaudete, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi Marek Bąk z Łodzi. Otoczmy Ojca i całą naszą parafię serdeczną modlitwą. Rekolekcje potrwają od niedzieli do środy. Już dzisiaj zaplanujmy sobie i rodzinie czas na rekolekcje i dobrą spowiedź. PROGRAM REKOLEKCJI. Godz. 10.00 i 18.00 oraz 16.30 Barnkowo.
 3. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła ze stolików możemy wziąć Dobrą Nowinę i inne gazety i broszury.
 4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy nabywać w zakrystii i na plebanii.
 5. Dzisiaj po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł i świece duże po 15 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas.
 6.  W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.
 7. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 00 a w piątki do 21.00. Będziemy przepraszać Boga za wszelkie profanację i prosić, aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od wszelkiej zarazy, chorób, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów w tym trudnym czasie. W czasie adoracji od godz. 19.30 wspólny różaniec i okazja do spowiedzi św. przed świętami a w piątki od 20.30 różaniec. zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 9. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać za złożone już ofiary w imieniu kleryków.
 • Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. Roraty to nasze dobre przygotowanie się do Świąt.
 • Dzisiaj II niedziela miesiąca, na wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych kochanych zmarłych cierpiących jeszcze w czyśćcu i taca remontowa przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać za dar serca
 • W sobotę na godz. 00 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w ubieraniu choinek i szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele i grocie. Zapraszamy.
 • Pasterki ze względu na ograniczenia sanitarne na Barnkowie o g. 00 i w Kościele parafialnym o godz. 20.00 i 24.00. Zapraszam do licznego i pobożnego udziału.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę oraz wygrabienie liści koło kościoła mieszkańcom ul. Owocowej 1 -11 a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Owocowej 13 -21 .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                             Proboszcz               

                                                                                   Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak