OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Dobre Nowiny pod chórem.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów a po Mszy odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii oraz ich rodziców. Zapisy dzieci do Komunii.
3. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, jedna część różańca świętego a później adoracja w ciszy do godz. 20.00. Będziemy przepraszać za wszelkie profanację i prosić Boga, aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. A w każdy piątek do godz. 21.00. W czasie adoracji w piątek od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny i okazja do spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
4. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zapraszam do modlitwy.
5. Za tydzień Wypominki Roczne za naszych drogich zmarłych oraz tzw. Taca Remontowa przeznaczona na zakup nowych antypoślizgowych siedzisk na ławki w naszym kościele. Cena ok. 3500 zł. Bóg zapłać za pomoc i za dar serca.
6. W przyszłą niedzielę 13 września – dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie modlitewne połączone z różańcem przy figurze Pani Fatimskiej do godz. 20.50 a później procesja ze świecami w koło kościoła i ogrodu różańcowego zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszam wszystkich kochających Matkę Bożą.
7. W poniedziałek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30 drogą krzyżową wokół ogrodu różańcowego a następnie uroczysta Msza św. w czasie której oddamy część krzyżowi świętemu tak jak w Wielki Piątek ze względu ze wielu parafian przez koronawirusa nie uczestniczyło w liturgii Wielkiego Piątku. Proszę o przyozdobienie krzyży przydrożnych.
8. Dziękuję za liczny udział w adoracji całodobowej przed I piątkiem miesiąca zw. „OGROJCEM” w łączności z Panem Jezusem cierpiącym i modlącym się w Ogrójcu oraz za udział w Chojeńskim Męskim Różańcu. Zapraszam już na kolejną modlitwę Ogrójca i Męskiego Różańca już za miesiąc.
9. W sobotę 12 września o godz. 7.00 wyruszy nasza piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Siekierkach. Zapraszamy. Plakat.
10. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Jagiellońskiej parzyste. Pamiętajmy o świeżych kwiatach do kościoła na niedzielę.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Antoniewicz Wojciech zam. w Chojnie ma zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa z Kałduńską Justyną zam. w Gądnie.

Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak