OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 7.06.2020 r.

1. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dzisiaj ostatni raz dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwane Bożym Ciałem. Msze św. w tym dniu będą 7.30, 18.00 i na Barnkowie o godz. 9.00 a o godz. 11.00 / Kościół Mariacki /. Po Mszy św. o godz. 11.00 w Kościele Mariackim / dla całej Chojny/ udamy się procesyjnie do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przez parafię Trójcy Świętej w procesji do czterech ołtarzy. Prosimy, aby podczas procesji zachować między sobą dystans 2 m albo nałożyć na usta i nos maseczkę zgodnie z przepisami sanepidu.
3. Proszę o przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało i udekorowaniu trasy flagami. Mieszkańców ul. Kościuszki oraz I i II Kolonię proszę o przygotowanie III Ołtarza przy budynku 17 na ul. Kościuszki a mieszkańców ul. Roosevelta, Demokracji, Śródmieście i Barnkowo proszę o udekorowanie IV Ołtarza w Grocie przy kościele NSPJ gdzie będzie zakończenie procesji.
4. Dziewczynki, chcące sypać Panu Jezusowi kwiaty na Boże Ciało zapraszam na próbę we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
5. We wtorek po mszy św. o godz. 18.30 spotkanie ministrantów i lektorów przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa związane z uroczystością Bożego Ciała.
6. Dzieci Rocznicowe w albach i młodsze dzieci do sypania kwiatów zapraszamy w Boże Ciało na uroczystą Msze św. dla mieszkańców Chojny do Kościoła Mariackiego na godz. 11.00 . Dzieci klas IV, V i VI niosą poduszki a młodzież gimnazjalna, licealna i dorośli sztandary.
7. Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe połączone ze śpiewem Litanii do NSPJ z aktem ofiarowania parafii, rodzin i każdego z nas osobno Sercu Jezusa odprawiane będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam do licznego udziału przygotowując się do odpustu parafialnego.
8. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny i okazja do spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
9. I Komunia Święta w naszej parafii będzie w niedzielę 28 czerwca o godz. 12.00. Spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców w środę o godz. 17.20.
10. W oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem w koło kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
11. W sobotę 13 czerwca drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. i czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem przy figurze MB Fatimskiej do 21.00 zakończone procesja fatimską ze świecami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
12. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w rozmaitych pracach w ogrodzie różańcowym, na plebanii i w kościele oraz za składane ofiary na utrzymanie parafii. Dziękuje wszystkim, którzy pomagają przy powstaniu przy naszyj Parafii II w Polsce Pustelni św. CHARBELA. Niech Dobry Bóg im życiu błogosławi.
13. Zamontowaliśmy nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Koszt całości 28.000 zł. Dotychczas zebraliśmy tylko 16.150 zł /ofiary złożyło 101 rodziny/. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar na ogrzewanie w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Łuczniczej, a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Pływackiej.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak