OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
2. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt, to dzień odnowienia w nas darów Ducha Świętego, które otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Módlmy się często o światło Ducha Świętego w naszym życiu jak czynił to św. Jan Paweł II.
3. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przez całą niedzielę będzie trwała Wizytacja biskupia Ks. bp. prof. Henryka Wejmana w naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Biskup udzieli bierzmowania młodzieży naszej parafii i wysłucha sprawozdania z działalności naszej parafii. Otoczmy ks. Biskupa naszą serdeczną modlitwą. Msze św. będą o godz. 7.30, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz 9.00 Barnkowo.
4. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o zdrowie duszy i ciała dla nas i naszych rodzin.
5. W I czwartek po mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy całodobowe czuwanie zw. „Ogrójec”. Prosimy o zapisywanie się na listach pod chórem.
6. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.00.
7. W sobotę 6 maja o godz. 12.00 Msza św. dla Chojeńskiego Męskiego Różańca a następnie różaniec ulicami naszego miasta prosząc Maryję, aby chroniła mieszkańców naszego miasta. Nabożeństwo I Sobót miesiąca wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 18.00.
8. Jutro II dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. dziękczynna w dniu 24 r. święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
9. Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe połączone ze śpiewem Litanii do NSPJ z aktem ofiarowania parafii, rodzin i każdego z nas osobno Sercu Jezusa odprawiane będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam do licznego udziału przygotowując się do odpustu parafialnego.
10. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny i okazja do spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
11. I Komunia Święta w naszej parafii będzie 28 czerwca o godz. 12.00. Spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców we wtorek o godz. 17.00.
12. Zamontowaliśmy nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Koszt całości 28.000 zł. Dotychczas zebraliśmy tylko 15.850 zł /ofiary złożyło 97 rodziny/. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar na ogrzewanie w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
13. Pomyślmy już o przygotowaniu Ołtarzy na Boże Ciało jak w minione lata.
14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom a o posprzątanie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej proszę mieszkańców ul. Łuczniczej. Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak