OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia RP od dnia 25 marca ze względu na epidemię korona wirusa na Mszy św. lub nabożeństwie może przebywać w kościele tylko 5 osób !!!!!!!!! Informujemy, że będzie włączony głośnik zewnętrzny przed kościołem aby można w ten sposób uczestniczyć we Mszy św. parafialnej.
3. Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00 aby jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Jezusa Eucharystycznego.
4. Przez najbliższe niedziele wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 18.00. Będziemy błagali Boga o powstrzymanie pandemii korona wirusa w Polsce i świecie. Zapraszam do modlitwy.
5. Wielki Post – czas zadumy i refleksji nad swoim życiem, czas nawrócenia swojego serca do Boga, który jedynie może dać człowiekowi szczęście i radość. Niech pomogą nam w tym nabożeństwa wielkopostne: w piątek droga krzyżowa indywidualnie przez cały dzień w kościele bądź w ogrodzie różańcowym, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszam wszystkich wiernych. Ofiary składane po drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację Grobu. Bóg zapłać.
6. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem.
7. Przez cały Wieki Post w każdy piątek po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i modlitwa o powstrzymanie epidemii korona wirusa w naszej Ojczyźnie i naszym mieście. W czasie adoracji od godz. 20.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia naszych serc do Boga.
8. Zamontowaliśmy już nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Małe aluminiowe grzejniki w kolorze ławek umieszczone pod ławką, które będą grzać nogi oraz podesty grzejne do prezbiterium i konfesjonałów. Koszt całości ok. 28.000 zł.. Dotychczas zebraliśmy tylko 11850 zł / ofiary złożyło 76 rodzin /. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
9. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa. Poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na wszystkich Mszach św.. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Podpisane palmy proszę położyć na stolikach pod chórem po każdej mszy będą poświęcone.
10. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul………. a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Owocowej 22 – 34.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Trzciński Dawid zam. w Lubanowie 15 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Siwkowską Katarzyną zam. w Chojnie ul. Kolejowa 30.

Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak