OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne, abyśmy w tym roku jeszcze bardziej pogłębili swoją przyjaźń z Panem Jezusem i modlimy się za naszych rodziców i rodziców chrzestnych. Na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
2. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
3. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym roku, swoimi ofiarami i pracą wspierali inicjatywy przy naszym kościele parafialnym i terenie parafialnym. Niech dobry Bóg im w życiu błogosławi i darzy zdrowiem na Nowy Rok.
4. Dziękuje w imieniu kleryków i ks. Rektora tym rodzinom, które złożyły już ofiarę na utrzymanie i wykształcenie kleryków naszego AWSD.
5. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich parafian na godz. 12.00 na Mszę św. imieninową w mojej intencji. Bóg zapłać za modlitwę.
6. W tygodniu Msza św. o godz. 15.30 w intencji rodzin odwiedzanych po kolędzie danego dnia. Od soboty Msza św. o godz. 18.00. W piątek zakończenie kolędy. Proszę zgłaszać uzupełnienia jeżeli ktoś chciałby jeszcze przyjąć w tym roku kolędę.
7. Po kolędzie możemy zapisywać intencje mszalne na nowy rok.
8. W tym tygodniu dalszy ciąg kolędy zw. wizytę duszpasterską po Mszy św. od godz. 16.00. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina mogła uczestniczyć w tym szczególny wydarzeniu, kiedy Boża Dziecina przez posługę kapłana wnosi do naszych domów błogosławieństwo Boga na nowy rok. Plan kolędy:
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask bożych.
10. Mieszkańców nowych ulic: Kokosowej, Jaśminowej, Czereśniowej, Sadowej, i Towarowej odwiedzimy z kolędą w piątek 17.01.2020.
11. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Do godz. 20.00 czuwanie prowadzi grupa intronizacyjna Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację naszego miasta.
12. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych i taca remontowa przeznaczona na prowadzone w parafii prace remontowe i upiększające. Bóg zapłać.
13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele mieszkańcom ul Paderewskiego a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Teligi i Poznańskiej.
Proboszcz
Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak