OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Adwentu – 15.12.2019 r.

1. Trwamy w świętym czasie radosnego przygotowania i oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Jest to czas prostowania dróg naszego życia, aby Chrystus mógł narodzić się w naszych sercach i rodzinach.
2. Dzisiejszą III Niedzielą Adwentu zw. Gaudete, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi o. Waldemar Sojka. Otoczmy Ojca i całą naszą parafię serdeczną modlitwą. Rekolekcje potrwają od niedzieli do środy. Już dzisiaj zaplanujmy sobie i rodzinie czas na rekolekcje i dobrą spowiedź. PROGRAM REKOLEKCJI. Godz. 10.00 i 18.00 oraz 16.30 Barnkowo.
3. Parafia nasza włącza się w akcję fundacji małych stópek „ Paczuszka dla Maluszka”. Przy wyjściu z kościoła można wziąć papierowa bombkę. Robimy paczkę dla matek, które ocaliły swoje dzieci: pieluszki jednorazowe, chusteczki higieniczne, kosmetyki dla niemowląt i artykuły dla mam. Paczki przynosimy do kościoła bądź na plebanię.
4. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła ze stolików możemy wziąć Dobrą Nowinę i inne gazety i broszury.
5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy nabywać w zakrystii i na plebanii.
6. Dzisiaj po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł i świece duże po 15 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas pomocy dzieciom.
7. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza.
8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Do godz. 20.00 czuwanie prowadzi grupa intronizacyjna Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację naszego miasta. Zapraszam do modlitwy i przemyślenia swego życia i wieczności przed Panem Jezusem.
9. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać za złożone już ofiary w imieniu kleryków.
10. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. Roraty to nasze dobre przygotowanie się do Świąt.
11. W czwartek na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziców a po Mszy spotkanie opłatkowe w salce.
12. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w ubieraniu choinek i szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele i grocie. Zapraszamy.
13. Pasterki na Barnkowie o godz. 22.00 i w Kościele parafialnym o godz. 24.00. Zapraszam do licznego i pobożnego udziału. Na pasterkę proszę przynieść długie zimne ognie.
14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Jagiellońskiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Ogrodowej i Polnej .

Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak