OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu – 1.12.2019 r.

1. Rozpoczęliśmy święty czas radosnego przygotowania i oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Jest to czas prostowania dróg naszego życia, aby Chrystus mógł narodzić się w naszych sercach i rodzinach. Niech pomoże nam w tym spowiedź, codzienne Msze roratnie ku czci Matki Bożej i rekolekcje adwentowe od III Niedzieli Adwentu.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.30 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Możemy już je nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary przeznaczone są na prowadzone prace.
3. Od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł i świece duże po 15 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas.
4. W każdą środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę intronizacyjną Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację naszego miasta. O godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.
5. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. do godz. 21.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Od godz. 20.00 modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne połączona z modlitwą wstawienniczą i uwielbieniem Jezusa , zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do modlitwy i przemyślenia swego życia i wieczności.
6. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać za złożone ofiary w imieniu kleryków.
7. W I czwartek po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem zw. „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście. Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ? Proszę o zapisywanie na liście adoracyjnej swojego imienia i nazwiska na dana godzinę w dzień czy w nocy . To nasze publiczne przyznanie się do wiary.
8. W I piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00.
9. Za tydzień, w II niedzielę adwentu obchodzimy dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W solidarności z chrześcijanami w byłym ZSRR będziemy zbierać do puszki ofiary dla tego niszczonego przez lata, odradzającego się Kościoła.
10. W przyszłą niedzielę wypominki roczne za naszych kochanych zmarłych i taca remontowa na prowadzone w parafii prace remontowe. Bóg zapłać.
11. W piątek 6 grudnia, obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. Pamiętajmy o wzajemnym obdarowaniu się dobrem, miłością i ludzką życzliwością. Zapraszamy dzieci.
12. 7 grudnia I sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP.O godz. 12.00 Msza św. szczególnie dla mężczyzn i II Różaniec Mężczyzn ulicami naszego miasta. Zapraszam mężczyzn i chłopców z różańcami. Po Mszy nabożeństwo I sobót.
13. W przyszłą niedzielę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam w tym dniu na „ Godzinę łaski dla całego świata „ od 12.00 – 13.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 12.00 a później Msza św. za pszczelarzy naszego regionu. Poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych i innych osób, które chciałyby poświęcić medalik. Na Mszy św. o godz. 10.30 oddanie się w niewolę Matki Bożej.
14. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. Roraty to nasze chrześcijańskie przygotowanie się do Bożego Narodzenia.
15. Dziękuję za posprzątanie kościoła i wygrabienie liści koło kościoła mieszkańcom ul. Słowiańskiej a o posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Kolejowej.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak