OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2.06.2019 r.

1. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 18.00., o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci NSPJ ściśle związane z nasza parafią.
3. Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe połączone ze śpiewem Litanii do NSPJ z aktem ofiarowania parafii, rodzin i każdego z nas osobno Sercu Jezusa odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Zapraszam do licznego udziału przygotowując się do odpustu parafialnego.
4. W każdą środę od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę przygotowującą naszą parafię i całe miasto do intronizacji Chrystusa Króla. Zapraszam do modlitwy.
5. Trwa peregrynacja Obrazu Chrystusa Króla do naszych rodzin i oddanie swojej rodziny i każdego z nas pod panowanie Chrystusa Króla i jego prawa miłości, przygotowująca miasto do uroczystości Intronizacji Chrystusa Króla, która odbędzie się w październiku. Proszę o zapisywanie rodzin, które pragną żyć Bogiem, do peregrynacji obrazu.
6. W I piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem, od godz. 17.15 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.
7. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do wspólnej modlitwy i przemyślenia swego życia.
8. W tym tygodniu kontynuujemy budowę 14 kaplic drogi krzyżowej. Dziękuję wszystkim fundatorom Kaplic Różańcowych i kaplic Drogi Krzyżowej. W tym tygodniu zakupiłem 250 m2 starobruku za ok. 10.000 zł.
9. Pomyślmy już o przygotowaniu Ołtarzy na Boże Ciało. Mieszkańców ul. Roosevelta, Demokracji Ludowej i Barnkowo proszę o udekorowanie I Ołtarza przy Grocie, a mieszkańców ul. Kościuszki i I Kolonie proszę o przygotowanie II Ołtarza.
10. Za tydzień po wszystkich mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych oraz tzw. Taca remontowa przeznaczona na zakupiony polbruk do dróżek różańcowych. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii, za składane ofiary na utrzymanie parafii i prowadzone prace.
11. Dziękuję za życzenia z okazji mojej 23 rocznicy święceń kapłańskich.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Warszawskiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Słoneczna parzyste.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Nożewnik Andrzej zam. w Chojnie, ul. Barnkowo 7 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Izabelą Pełka zam. w Chojnie.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak