OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

1. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. i I Rocznicy Komunii św. a po niej nabożeństwo majowe do NMP. Dlatego o godz. 17.30 nie będzie już nabożeństwa maryjnego. Biały tydzień – zapraszamy dzieci z rodzicami.
3. Dzisiejszą niedzielą zw. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, aby na naszych terenach nie zabrakło kapłanów w XXI wieku. Pamiętajmy o kapłanach, których spotkaliśmy na naszej drodze życia.
4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Zapraszam do licznego udziału .
5. W każdą środę od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę przygotowującą naszą parafię i całe miasto do intronizacji Chrystusa Króla. Zapraszam do modlitwy.
6. Trwa peregrynacja Obrazu Chrystusa Króla do naszych rodzin i oddanie swojej rodziny i każdego z nas pod panowanie Chrystusa Króla i jego prawa miłości, przygotowująca miasto do uroczystości Intronizacji Chrystusa Króla, która odbędzie się w październiku. Proszę o zapisywanie rodzin, które pragną żyć Bogiem, do peregrynacji obrazu.
7. W każdą sobotę o godz. 14.00 spotkanie formacyjne wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów naszej parafii.
8. W poniedziałek 13 maja przypada rocznica Objawień w Fatimie.
O godz. 18.00 uroczysta Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu przy figurze Pani Fatimskiej i różaniec. Przed godz. 21 00 błogosławieństwo i procesja fatimska ze świecami. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
9. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja do godz. 21.00. Zapraszam.
10. Dzisiaj II niedziela miesiąca, w wypominkach rocznych polecimy Bogu naszych bliskich zmarłych. Wypominki z godz. 12.00 odczytane zostaną wyjątkowo na Mszy o godz. 18.00. Dzisiejsza taca remontowa przeznaczona jest na prace prowadzone w naszym ogrodzie różańcowym. Bóg zapłać za dar serca. Dziękuję wszystkim fundatorom Kaplic Różańcowych.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę, wykoszenie trawy koło kościoła i wyplewienie kwiatów rodzicom dzieci Komunijnych i Rocznicowych oraz dziękuję za złożone ofiary na Ogród Różańcowy, o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Teligi i Poznańskiej. Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak