OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Zwykła – 27.01.2019 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zw. u nas MB Gromnicznej. Msze św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym oraz na Barnkowie o godz. 16.30. Na wszystkich Mszach św. poświecenie gromnic, aby strzegły naszych rodzin i domostw.
3. W tym tygodniu I-szy Piątek i Sobota miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
4. W każdą środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę przygotowującą naszą parafię i całe miasto do intronizacji Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza św.
5. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne połączona z modlitwą wstawienniczą i uwielbieniem Jezusa, zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do modlitwy i przemyślenia swego życia i wieczności przed Panem Jezusem.
6. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 8.00 a od 17.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.
7. W sobotę po Mszy o 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca i Różańca Rodziców modlących się w intencji swoich dzieci i nabożeństwo I sobót miesiąca.
8. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i błogosławionego wypoczynku podczas ferii zimowych.
9. Dziękuję za piękne przygotowanie domów, stołów i całej rodziny podczas wizyty kolędowej. Dziękują za bardzo życzliwe przyjęcie i wspólną modlitwę całej rodziny o błogosławieństwo na nowy rok. Niech Dobry Bóg błogosławi i chroni od zła te wszystkie rodziny, które otworzyły swoje serca i drzwi swoich mieszkań dla Boga. Bóg zapłać założone ofiary na potrzeby diecezji i parafii.
10. Za tydzień 3.02 Niedziela Adoracyjna. Wystawienie po Mszy św. o godz. 12.00 do 18.00. Po wszystkich mszach św. zbieramy do puszki ofiary na utrzymanie zakonów klauzurowych, które codziennie modlą się za nas.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Demokracji a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Kościuszki /Parzyste/. Pamiętajmy zawsze o świeżych kwiatach do naszej świątyni. W sobotę od godz. 10.00 zapraszam do pomocy w rozebraniu choinek i szopki.

Proboszcz
Ks. Mariusz Matuszak