OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Zwykła (05.02.2023)

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Zwykła
05.02.2023

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Witamy serdecznie dzisiaj pana Adriana Pakułę, autora znanych w całej Polsce rekolekcji „Oddanie 33”. Pan Adrian da dzisiaj na wszystkich Mszach świętych świadectwo swojej wiary i zaprosi nas do przeżycia 33 dniowych rekolekcji, które zakończymy aktem oddania się Matce Bożej. Po Mszach św. pod chórem możemy nabyć te książki, zawierające treść tych rekolekcji.
 3. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej rodzinnej modlitwy za rodziny.
 4. Dzieci komunijne zapraszamy na Msze św. o godz. 12.00 a młodzież do bierzmowania na Msze o godz. 10.30. Przypominamy o zaliczaniu modlitw.
 5. W sobotę 11.02 przypada Światowy Dzień Chorego – MB z Lourdes. Msza św. z namaszczeniem chorych o godz. 18.00. Proszę o przywiezienie chorych i starców z całej parafii. Będziemy prosili o zdrowie ciała i duszy przez wstawiennictwo MB z Lourdes. Proszę przynieść mały kieliszek, będzie można otrzymać łyk wody z cudownego źródełka z Lourdes.
 6. Za tydzień II niedziela miesiąca, po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych oraz taca remontowa przeznaczona na spłatę odnowionej i pozłoconej chrzcielnicy w naszym Sanktuarium.
 7. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. Prosimy o pisanie karteczek z prośbami i podziękowaniami.
 8. W II piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Egzorcyzmowanie soli, wody i oleju !!!! Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Uzdrowienia a po nim adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach naszych rodzin, zakończony Apelem Jasnogórskim.
 9. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Dziękuje tym rodziną, które złożyły już swoje ofiary Seminarium w Szczecinie. Seminarium utrzymuje się z dowolnych ofiar wiernych naszej Diecezji. Bóg zapłać.
 • Przypominamy wszystkim parafianom, że aby być ojcem czy matką chrzestną trzeba być w łączności z Kościołem katolickim oraz wierzącym i praktykującym katolikiem, czyli uczęszczać na niedzielną Mszę św. w swojej parafii.
 • Dziękuję pracowni p. Jacka Markiel za dokonanie renowacji i pozłocenia naszej parafialnej Chrzcielnicy i za wyrzeźbienie na zwieńczenie chrzcielnicy św. Jana Chrzciciela. Koszt prac 10.500 zł plus 1500 zł. transport. Dotychczas zebraliśmy na chrzcielnice 2950 zł. Bóg zapłać tym rodziną, które złożyły już swoją ofiarę.
 • W ramach ewangelizacji parafii, po każdej Mszy świętej możemy przy wyjściu wziąć czasopismo „Dobre Nowiny”.
 • Po Mszy św. w zakrystii i na plebani możemy zapisywać intencje Mszalne na 2023 r.

                                                                                         Kustosz Sanktuarium

Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak