OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2022)

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Bożego Narodzenia
25.12.2022

 1. Święta Bożego Narodzenia to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Chrześcijańskie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia to wspólne rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek, które pozwalają nam głębiej wejść w tajemnicę Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas.
 2. Dzisiaj 25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30
 3. W poniedziałek 26 grudnia II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Na wszystkich Mszach św.  będziemy modlili się za rodziny naszej parafii o wiarę, zgodę, miłość i pokój. W tym dniu jak co roku zbieramy ofiary na KUL i Wydz. tel. US.
 4. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii.
 5. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą rozpoczniemy w naszej parafii tradycyjnie po Bożym Narodzeniu od g. 15.30, aby Boża Dziecina błogosławiła w Nowym Roku. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny, aby Bóg chronił nas od chorób i wszelkiej zarazy w tym trudnym czasie jako Pan Życia i śmierci. Plan Kolędy: wtorek /27.12/ ul. Poznańska i Warszawska; środa /28.12/ ul. Teligi i Matejki; czwartek /19.12/ ul. Paderewskiego; piątek /30.12/ ul. Witosa.
 6. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na prowadzone w parafii prace. W tym roku w Sanktuarium zostały zamontowane nowe pozłacane Balaski komunijne, Ambonka, Ołtarz MB Królowej Korony Polskiej i dokończone nowe witraże w całym Sanktuarium a w tym tygodniu został zamontowany ostatni witraż „ Ducha Świętego” w rozecie na wieży kościoła.
 8. W piątek 30.12 obchodzimy Święto św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkie rodziny naszej parafii a szczególnie te przezywające rozmaite trudności, kryzysy i rozterki. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za  rodziny a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20,30 zapraszamy na wspólny różaniec o pokój dla świata.
 9. W sobotę 12 o godz. 17.30 Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna. Zapraszam do wspólnej modlitw.
 10. W niedzielę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze jak w każdą Niedzielę. Na wszystkich Mszach św. oddamy cały ten nowy rok, nasze rodziny, małżeństwa w opiekę MB Bożej Rodzicielki.
 11. Wszystkim parafianom i miłym gościom przebywającym na terenie naszej parafii, życzę aby Boża Dziecina błogosławiła swoją małą rączką , obdarzała pokojem i miłością na Nowy Rok.
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i rozumieją że parafia, kościół to nasze wspólne dobro. Szczególnie dziękuję za zrobienie szopek w kościele parafialnym, na Barnkowie i w grocie oraz udekorowanie choinek. Niech Dobry Bóg błogosławi im w życiu i obdarza zdrowiem.
 13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na Święta i zrobienie dekoracji na Boże Narodzenia a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Jagiellońskiej parzyste.

Kustosz Sanktuarium
Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak