OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Adwentu (18.12.2022)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
18.12.2022       

 1. Dzisiaj już IV niedziela Adwentu. Dziękuję dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w roratach. Roraty do czwartku. Zadbajmy o tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi.
 2. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 ostanie w tym roku roraty i losowanie figurki.
 3. Dzisiaj w IV niedzielę Adwentu na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi Mirosław Kopczewski z Niepokalanowa, który prowadził zawierzenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Te szczególne rekolekcję zakończą się specjalnym aktem zawierzenia rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Otoczmy Ojca misjonarza naszą serdeczna modlitwą. Już dzisiaj zaplanujmy sobie i rodzinie czas na rekolekcje i dobrą spowiedź. PROGRAM REKOLEKCJI:  Godz. 10.00 i 18.00 w  Sanktuarium NSPJCHK oraz 16.00 na Barnkowo.
 4. Zachęcam do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 5. Obecnie przeprowadzana jest kapitalna renowacja i pozłocenie naszej parafialnej chrzcielnicy. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy nabywać w zakrystii i na plebanii.
 7. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki na Barnkowie o godz. 21.00 i w Kościele parafialnym o godz. 23.00. Zapraszam do licznego i pobożnego udziału. O godz. 7.00 rano Msza św. i po niej ostatnia szansa do spowiedzi do godz. 9.00 . Na pasterkę proszę przynieść długie zimne ognie.
 8. W niedzielę 12 Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30
 9. W poniedziałek 26 grudnia II Dzień Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu jak co roku zbieramy ofiary na KUL.
 • Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Diecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii.
 • Po Mszy św. rozprowadzane będą świece wigilijne Caritas w cenie 9, 22 i 25 zł.
 • Bóg zapłać wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i rozumieją że parafia, kościół to nasze wspólne dobro. Niech Dobry Bóg błogosławi im w życiu.
 • Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą rozpoczniemy w naszej parafii tradycyjnie po Bożym Narodzeniu, aby Boża Dziecina błogosławiła w Nowym Roku. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny. Plan Kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 1. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. W piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec o pokój dla świata oraz okazja do spowiedzi przed świętami. W czwartek na 16.00 zapraszam chętnych do zrobienia dekoracji w kościele na Boże Narodzenie .
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę rodzinie Treczka a o zrobienie dekoracji na Boże Narodzenia i posprzątanie na święta Bożego Narodzenie proszę mieszkańców ul.Słowiańskiej.                                                                                                                                                                                            

                                                                                                       Kustosz Sanktuarium                                                               Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak