OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Adwentu (11.12.2022)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu
11.12.2022

 1. Trwamy w świętym czasie radosnego przygotowania i oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Jest to czas prostowania dróg naszego życia, aby Chrystus mógł narodzić się w naszych sercach i rodzinach. Niech pomogą nam w tym rekolekcje, dobra spowiedź i codzienna Msza.
 2. Dzisiejszą III Niedzielą Adwentu zw. Gaudete czyli radości ze zbliżającego się przyjścia Pana Jezusa.
 3. Zachęcam do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 4. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby tutaj na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.  
 5. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy i pokój dla tego świata oraz okazja do spowiedzi przed świętami.        
 6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy już nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary przeznaczone są na prowadzone przy parafii prace.
 7. Dzisiaj po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 9 zł i świece duże po 22 i 25 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas pomocy dzieciom.
 8. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza.
 9. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 10. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać za złożone już ofiary.
 11. Dziękuję za liczny i pobożny udział w nabożeństwie „ Godzina Łaski”.
 12. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych cierpiących jeszcze w czyśćcu. Dzisiaj taca remontowa przeznaczona na prowadzone w naszym Sanktuarium prace renowacyjne. Obecnie przeprowadzana jest kapitalna renowacja i pozłocenie naszej parafialnej chrzcielnicy. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 13. Od IV niedzieli Adwentu na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi Mirosław Kopczewski z Niepokalanowa, który prowadził zawierzenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Te szczególne rekolekcję zakończą się specjalnym aktem zawierzenia rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Otoczmy Ojca misjonarza naszą serdeczna modlitwą. Już dzisiaj zaplanujmy sobie i rodzinie czas na rekolekcje i dobrą spowiedź. PROGRAM REKOLEKCJI: Godz. 10.00 i 18.00 NSPJ oraz 16.00 Barnkowo.
 14. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami.
 15. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Żółkiewskiego.

                                                                                                                                                                                           

                                                                                                   Kustosz Sanktuarium                                         Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak