OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu (27.11.2022)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       I Niedziela Adwentu

27.11.2022

 1. Rozpoczęliśmy święty czas radosnego przygotowania i oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Jest to czas prostowania dróg naszego życia, aby Chrystus mógł narodzić się w naszych sercach i rodzinach. Niech pomogą nam w tym adoracje, spowiedź i Msze roratnie ku czci Matki Bożej.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.30 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Możemy już je nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary przeznaczone są na prowadzone w parafii prace. Za tydzień Niedziela Adoracyjna.
 3. Od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 9 zł i świece duże po 20 i 25 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas pomocy dzieciom.
 4. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby tutaj na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską.    
 5. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świata i pokój dla świata.
 6. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 7. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar na AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary w imieniu ks. Rektora i kleryków.
 8. W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem  „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście.  Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ?” Proszę o zapisywanie się na liście adoracyjnej pod chórem.
 9. W I piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
 10. Za tydzień, w II niedzielę adwentu obchodzimy dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W solidarności z chrześcijanami w byłym ZSRR będziemy zbierać do puszki ofiary dla tego niszczonego przez lata, odradzającego się Kościoła.
 11. W I sobotę miesiąca o godz. 10.00 Msza św. dla wszystkich praktykujących I Soboty miesiąca, po Mszy św. 15 minutowa medytacja nad tajemnicą Różańca, a po niej mężczyźni udają się na Różaniec ulicami naszego miasta, a kobiety w łączności z nimi, wspierając ich posługę wojowników Maryi, odmawiają różaniec w kościele w ramach nabożeństwa I sobót miesiąca zadość czyniąc za grzechy swoje i całego świata.
 12. W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam w tym dniu na „ Godzinę łaski dla całego świata „ od 12.00 – 13.00. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych i innych osób, które chciałyby poświęcić medalik Matki Bożej Niepokalanej.
 13. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. Roraty to nasze chrześcijańskie przygotowanie się do Bożego Narodzenia.
 14. Bóg za składane ofiary na prowadzone w parafii prace renowacyjne. Obecnie przeprowadzana jest kapitalna renowacja i pozłocenie naszej parafialnej chrzcielnicy.
 15. Po Mszy św. na plebanii możemy nabyć obrazy i medaliki Chrystusa Króla Polski oraz Akty Intronizujące Chrystusa Króla w naszych rodzinach.
 16. Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i zrobienie dekoracji na Adwent, a o posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Bogusława i Królowej Jadwigi.

 

                                                                                                                                         Kustosz Sanktuarium

                                                                                                             Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak