OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII Niedziela Zwykła (9.10.2022)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła
9.10.2022

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Dzisiaj w niedzielę 9 października 2022r. na uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński dokona poświęcenia ołtarza MB Królowej Polski i obrazów: Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Królowej Korony Polskiej i zawierzy Polskę i wszystkich Polaków na świecie w opiekę Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszamy na tę Uroczystość wszystkich parafian i tych, którzy kochają Matkę Bożą i chcą się jej zawierzyć.
 3. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego w specjalnym ołtarzu, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską i Polakami na całym świecie. Zachęcam do modlitwy.    
 4. W dzień fatimski 13 września 2022 r. został zainstalowany w naszym Sanktuarium ołtarz Matki Bożej Królowej Polski z obrazami MB Królowej Korony Polskiej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękuję pracowni p. Jacka Markiel za wykonanie tego pięknego ołtarza do naszego Sanktuarium. Koszt Ołtarza 43.000 zł. Dziękuję malarzowi p. Grzegorzowi Tomkowicz z miejscowości Jabłonica Polska za namalowanie na desce pięknej kopi Matki Bożej z Jasnej Góry Królowej Korony Polskiej. Koszt 3000 zł. Dziękuję za przekazywane wota za otrzymane łaski, które będą zawieszone w gablotkach Chrystusa Króla Polski i Matki Bożej Królowej Polski. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i darczyńcą tego ołtarza.
 5. W II piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. Nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę następnie, wystawienie Najświętszego Sakramentu – Nabożeństwo uzdrowienia i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata i okazja do spowiedzi św. O 21.00  błogosławieństwo i Apel Jasnogórski do MB                           
 6. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Dzieci klas I, II i III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00, a młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. o godz. 10.30. Rodzice zapisują dzieci do I Komunii św.
 8. W czwartek 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 a po niej czuwanie różańcowe do 21.00 zakończone procesją ze świecami.
 9. Październik miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30, a po nim Msza św. Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św., młodzież do bierzmowania i wszystkich którzy kochają Matkę Bożą.
 10. Dziękuję Ks. Markowi Bąkowi z Łodzi za wygłoszone 4-dniowe rekolekcje i wszystkim za pobożny w nich udział.
 11. Wypominki Roczne ze względu na uroczystości będą czytane w przyszłą niedzielę.
 12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę, a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Paderewskiego. Pamiętajmy o świeżych kwiatach.

 

Kustosz Sanktuarium

Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak