OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI Niedziela Zwykła (25.09.2022)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła
25.09.2022

 1. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby tu na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską i Polakami na całym świecie. Zachęcam do modlitwy.    
 2. Dziękuję pracowni renowacji zabytków w Szczecinie za pozłocenie płatkami złota obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Koszt prac 7500 zł. Zebraliśmy już 6950 zł.   
 3. Dziękuję wszystkim troszczącym się i pomagającym w tym tygodniu w naszej parafii.
 4. Konto Sanktuarium NSPJChK w Chojnie Nr konta 81937000070008973120000001
  Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na utrzymanie nasze Sanktuarium.
 5. We wtorek w dzień fatimski 13 września 2022 r. został zainstalowany w naszym Sanktuarium ołtarz Matki Bożej Królowej Polski z obrazami MB Królowej Korony Polskiej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękuję pracowni p. Jacka Markiel za wykonanie tego pięknego ołtarza do naszego Sanktuarium. Koszt Ołtarza 43.000 zł. Dziękuję malarzowi p. Grzegorzowi Tomkowicz z miejscowości Jabłonica Polska za namalowanie na desce pięknej kopi Matki Bożej z Jasnej Góry Królowej Korony Polskiej. Koszt 3000 zł. Dziękuję za przekazywane wota za otrzymane łaski, które będą zawieszone w gablotkach Chrystusa Króla Polski i Matki Bożej Królowej Polski.
 6. W piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata i okazja do spowiedzi św. O 21.00  błogosławieństwo i Apel Jasnogórski do MB                           
 7. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Dzieci klas I, II i III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00., a młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. o godz. 10.30. Rodzice zapisują dzieci do I Komunii św.
 9. W I sobotę miesiąca o godz. 10.00 Msza św. dla wszystkich praktykujących I Soboty miesiąca, po Mszy św. 15 minutowa medytacja nad tajemnicą Różańca, a po niej mężczyźni udają się na Różaniec ulicami naszego miasta, a kobiety w łączności z nimi, wspierając ich posługę wojowników Maryi, odmawiają różaniec w kościele w ramach nabożeństwa I sobót miesiąca zadość czyniąc za grzechy swoje i całego świata.       
 10. Październik – miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie od niedzieli o 17.30, a po nim Msza św. Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św., młodzież do bierzmowania i wszystkich którzy kochają Matkę Bożą
 11. Zapraszamy codziennie do 29 września po Mszy św. wieczornej na Nowennę do Św. Michała Archanioła, aby chronił Kościół Chrystusowy i nas. Jest to przygotowanie do III Rocznicy Intronizacji Chrystusa Króla w naszym mieście, która rozpocznie się uroczystą Mszą św. 2 października o godz. 12.00, a po niej czuwanie dziękczynne podczas, którego ponownie oddamy nas, nasze rodziny i całe nasze miasto Chrystusowi Królowi.
 12. W niedzielę 9 października na uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński dokona poświęcenia ołtarza i obrazów Matki Bożej i zawierzy Polskę i wszystkich Polaków na świecie w opiekę Matki Bożej Królowej Polski. Uroczystości zostaną poprzedzone rekolekcjami od środy 5 października do soboty 8 października, które poprowadzi Ks. Marek Bąk z Łodzi.
 13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę, a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Barwickiej.

Kustosz Sanktuarium

Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak