OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII Niedziela Zwykła (24.07.2022)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela Zwykła
24.07.2022

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Dzisiaj z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Proszę stanąć koło swojego pojazdu, to znak że chcę poświęcić pojazd. Ofiary przy poświęceniu przeznaczone dla polskich misjonarzy.
 3. Jutro obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspomnienie Joachima i Anny rodziców NMP, w czwartek św. Charbela z Libanu, w piątek św. Marty, Marii i Łazarza.
 4. Lipiec to – miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Codziennie po Mszy św. wieczornej litania do Krwi Chrystusa Pana i akt zawierzenia się Chrystusowi Królowi. Zapraszam do modlitwy.
 5. Obraz Chrystusa Króla został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego w specjalnym ołtarzu, aby tu na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską i Polakami na całym świecie. Zachęcam do modlitwy przed obrazem za naszą umiłowaną Ojczyznę i wszystkich Polaków .    
 6. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi św.. O 21.00 zakończenie czuwania błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim do MB Królowej Polski.  
 7. Po dwóch miesiącach renowacji wrócił do naszego Sanktuarium odnowiony i pozłocony płatkami złota w pełnym blasku obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prace wykonała pracownia renowacji zabytków Archidiecezjalnego Muzeum w Szczecinie. Koszt prac 7500 zł. Prosimy o składanie ofiar na ten cel w kopercie z napisem „ Obraz Matki Bożej”. Dotychczas zebraliśmy 850 zł   
 8. Dziękuję wszystkim troszczącym się i pomagającym w tym tygodniu w naszej parafii, za ofiarowany czas a szczególnie za pomoc w ogrodzie różańcowym i na plebanii. Niech dobry Bóg błogosławi w życiu wszystkim bezinteresownie pomagającym.
 9. Konto Sanktuarium NSPJChK w Chojnie Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na utrzymanie nasze Sanktuarium.
 10. Dzieciom i młodzieży życzę dobrego i bożego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Wychowujmy dzieci, aby pamiętały o modlitwie i niedzielnej Mszy św. w wakacje.
 11. Wszystkim parafianom i miłym gościom przebywającym w naszej parafii życzę miłego i owocnego wypoczynku, przemiany serc i nabrania sił do dalszej pracy.
 12. W sobotę 3 września o g. 7.00 spod naszego Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Chrystusa Króla w Chojnie wyruszy X pielgrzymka piesza do Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach.
 13. Na plebanii są do nabycia obrazy oraz srebrne i posrebrzane medaliki Chrystusa Króla.
 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Kościuszki nieparzyste a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Wilsona.

 

Kustosz Sanktuarium

                                                                                   Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak