OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI Niedziela Zwykła (17.07.2022)

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Dobra Nowina.
 2. Za tydzień z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Proszę stanąć koło swojego pojazdu, to znak że chcę poświęcić pojazd. Ofiary przy poświęceniu przeznaczone dla polskich misjonarzy.
 3. W piątek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, w sobotę św. Brygidy patronki Europy.
 4. Lipiec to – miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Codziennie po Mszy św. wieczornej litania do Krwi Chrystusa Pana i akt zawierzenia się Chrystusowi Królowi. Zapraszam do modlitwy.
 5. Obraz Chrystusa Króla został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego w specjalnym ołtarzu, aby tu na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską i Polakami na całym świecie. Zachęcam do modlitwy przed obrazem za naszą umiłowaną Ojczyznę i wszystkich Polaków .    
 6. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi św.. O 21.00 zakończenie czuwania błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim do MB Królowej Polski.  
 7. Po dwóch miesiącach renowacji wrócił do naszego Sanktuarium odnowiony i pozłocony płatkami złota w pełnym blasku obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prace wykonała pracownia renowacji zabytków Archidiecezjalnego Muzeum w Szczecinie. Koszt prac 7500 zł. Prosimy o składanie ofiar na ten cel w kopercie z napisem „ Obraz Matki Bożej”.      
 8. Dziękuję wszystkim troszczącym się i pomagającym w tym tygodniu w naszej parafii, za ofiarowany czas a szczególnie za pomoc w ogrodzie różańcowym i na plebanii. Niech dobry Bóg błogosławi w życiu wszystkim bezinteresownie pomagającym.
 9. Konto Sanktuarium NSPJChK w Chojnie Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na utrzymanie nasze Sanktuarium.
 10. Dzieciom i młodzieży życzę dobrego i bożego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Wychowujmy dzieci, aby pamiętały o modlitwie i niedzielnej Mszy św. w wakacje.
 11. Wszystkim parafianom i miłym gościom przebywającym w naszej parafii życzę miłego i owocnego wypoczynku, przemiany serc i nabrania sił do dalszej pracy.
 12. Na plebanii są do nabycia obrazy oraz srebrne i posrebrzane medaliki Chrystusa Króla.
 13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Kościuszki parzyste a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Kościuszki nieparzyste.

 

Kustosz Sanktuarium

                                                                                   Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak