OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Trójcy Przenajświętszej (12.06.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Trójcy Przenajświętszej
12.06.2022

 1. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 2. Dzisiaj obchodzimy I rocznicę podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Chrystusa Króla. O 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi za Sanktuarium i otrzymane w nim łaski. Podczas Mszy św. Ks. Abp udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Dziękczynienie zakończymy o 15.00 Godziną Miłosierdzia, którą poprowadzi ks. Marek Bąk.
 3. Jutro 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą  św. wieczorną i zakończy procesją fatimską o godz. 21.00.        
 4. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ściśle związany z naszą Parafia. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej jako przygotowanie do odpustu parafialnego.
 6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwane Bożym Ciałem. Msze św. w tym dniu będą 7.30, 18.00 i na Barnkowie o godz. 9.00 a o godz. 11:00 / Kościół Mariacki /. Po Mszy św. o godz.  11.00  w Kościele Mariackim / dla całej Chojny/  udamy się procesyjnie do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przez  parafię Trójcy Świętej w procesji do czterech ołtarzy.
 7. Proszę o przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało i udekorowaniu trasy flagami. Mieszkańców ul. Kościuszki oraz I i II Kolonię proszę o przygotowanie III Ołtarza przy budynku 17 na ul. Kościuszki a mieszkańców ul. Roosevelta, Demokracji, Śródmieście i Barnkowo proszę o udekorowanie IV Ołtarza w Grocie przy kościele NSPJ.
 8. Dziewczynki, chcące sypać Panu Jezusowi kwiaty na Boże Ciało zapraszam na próbę we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. W środę po mszy św. o godz. 18.30 spotkanie ministrantów i lektorów przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa związane z uroczystością Bożego Ciała.    
 10. Wypominki roczne będziemy czytali i modlili się w przyszłą niedzielę.
 11. Tegorocznym uroczystością odpustowym ku czci Serca Pana Jezusa będzie przewodniczył ks. Prof. Tadeusz Guz .Program uroczystości: g.18.00 Msza Święta, g.19.15 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, g.19.40 nabożeństwo przebłagalne za grzechy Narodu Polskiego, g.20.20 Różaniec przebłagalny za Polskę, g.21.00 Apel Jasnogórski a po nim odmówimy Akt zawierzenia Sercu Pana Jezusa przez Niepokalane Serce Maryi i uznamy Chrystusa za jedynego Pana i Króla naszego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny.    
 12. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Chrystusa Króla Polski za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata. O 21.00 Apel Jasnogórski.
 13. W czwartek rozpoczynamy w Chojnie Diecezjalne Dni młodych.
 14. W oktawie Bożego Ciała codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja w koło kościoła jako podziękowanie za Eucharystię.
 15. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę rodzicom młodzieży bierzmowanej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Pływackiej.

                                                                                                               Proboszcz

                                                                                                           Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak