OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zesłania Ducha Świętego (5.06.2022)

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

5.06.2022      

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt, to dzień odnowienia w nas darów Ducha Świętego, które otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Módlmy się często o światło Ducha Świętego w naszym życiu jak czynił to św. Jan Paweł II.
 3. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o zdrowie duszy i ciała dla nas i naszych rodzin.
 4. Przygotowujemy się do I rocznicy podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Chrystusa Króla. Za tydzień w niedzielę 12 czerwca 2022r. o godz. 12.o0 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi za Sanktuarium i otrzymane w nim łaski. Podczas Mszy św. Ks. Abp udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Dziękczynienie zakończymy o 15.00 Godziną Miłosierdzia, którą poprowadzi ks. Marek Bąk z Łodzi.         
 5. W II piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Uzdrowienia a następnie adoracja w ciszy  do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świata z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata.
 6. Jutro II dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji.    
 7. Pomyślmy już o przygotowaniu Ołtarzy na Boże Ciało jak w minione lata.
 8. Spotkanie formacyjne dla bierzmowanych i próba przed bierzmowaniem w czwartek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa !!!!. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków oraz rodziców.           
 9. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w rozmaitych pracach na plebanii, w kościele i ogrodzie różańcowym oraz za składane ofiary na utrzymanie parafii i prowadzone prace. Niech Bóg im życiu błogosławi.
 10. Pragnę poinformować, że w tym roku nasze Sanktuarium 24 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest organizatorem ogólnopolskiego zawierzenia swego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny dwóm Sercom: Pana Jezusa i Maryi i uznania Chrystusa za Króla i Pana naszego życia. Akty zawierzenia są do pobrania na naszej stronie parafialne. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Prof. Tadeusz Guz. Program uroczystości: g.18.00 Msza Święta, g.19.15 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, g.19.40 nabożeństwo przebłagalne za grzechy Narodu Polskiego, g. 20.20 Różaniec przebłagalny za Polskę, g.21.00 Apel Jasnogórski a po nim odmówimy Akty zawierzenia Sercu Pana Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi i uznania Chrystusa za jedynego Pana i Króla naszego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny.
 11. Osoby chętne do pomocy w organizacji tej uroczystości oraz przyjęciu pielgrzymów do swoich domów prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Może być kilka tysięcy pielgrzymów z całego świata, w tym USA i wielu krajów Europy.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Bierzmowanie proszę rodziców młodzieży Bierzmowanych w sobotę rano po spowiedzi.

                                                                                Proboszcz Kustosz

                                                                                         Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak