OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (17.04.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
17.04.2022

„ Alleluja, Jezus  żyje !!!” Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną  nowinę, że Chrystus zmartwychwstał. Śmierć i grzech zostały pokonane. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój od Chrystusa Zmartwychwstałego. Dążmy do tego co w górze, nie do tego co na ziemi. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę miłości, radości i pokoju serca na każdy dzień zmierzania do domu Ojca.

 1. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Bóg zapłać tym, którzy pomogli w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Bożego, za ofiary na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Dziękuję za udział w rekolekcjach wielkopostnych, w Triduum Paschalnym i za przygotowanie ogniska na Wielką Sobotę i orszaku procesyjnego na rezurekcję. Dziękuję za prowadzone rozważania Drogi krzyżowe oraz organistom za śpiewy podczas Triduum Paschalnego i Służbie liturgicznej ołtarza za upiększenie liturgii.
 3. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. jak w niedzielę. Jak co roku zbieramy ofiary na KUL i Wydział teologiczny US.
 4. Bóg zapłać tym rodzinom, które swoimi ofiarami wspierają prace upiększające w naszym Sanktuarium Chrystusa Króla.
 5. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli Miłosierdzia świętujemy oktawę Wielkiej Nocy.
 6. W środę na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci przygotowujący się do I Komunii Św.
 7. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam młodzież, która w tym roku pragnie przyjąć sakrament Bierzmowania.
 8. W każdą środę od godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.    
 9. W przyszłą niedzielę zw. Białą obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wystawione będą naszej parafii relikwie bł. ks. Michała Sopoćki, którymi będziemy pobłogosławieni i oddamy im cześć przez ucałowanie. Będziemy Bożemu miłosierdziu powierzali nasze rodziny.
 10. W piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego zagrożonego świata.
 1. Codziennie od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia po Mszy wieczornej Nowenna do Miłosierdzia Bożego wołając o zatrzymanie wojny.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane na zamontowane dębowe balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. i godnie przyjmować Ciało Chrystusa. Koszt 35000 zł. Proszę o składnie ofiar z napisem „ balaski”. Dotychczas zebraliśmy 24.050 zł.
 3. Została zainstalowana nowa, dębowa neogotycka Ambona do naszego Sanktuarium. Koszt 10500 zł. Bóg zapłać za składane ofiary. Zebraliśmy 3290 zł.
 4. Można zrobić i wysłać paczkę dla Ukrainy. Więcej informacji w zakrystii.
 5. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła na Święta Zmartwychwstania a o posprzątanie na Niedzielę Miłosierdzia proszę mieszkańców ul. Owocowej 2 – 20.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Kuflowski Maciej zam. w Chojnie ul. Demokracji ma zamiar zawrzeć  sakramentalny związek małżeński z Magdaleną Rusek zam. w Chojnie ul. Dworcowa

                                                                                             Proboszcz Kustosz

                                                                                        Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak