OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Wielkiego Postu (06.03.2022)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu
06.03.2022

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny o dobrym przeżyciu wielkiego Postu. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Środą popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu – czas zadumy i refleksji nad swoim życiem, czas nawrócenia swojego serca do Boga, który jedynie może dać człowiekowi szczęście i radość.
 3. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 4. W II piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Uzdrowienia a po nim adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata.
 5. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 6. W ramach ewangelizacji parafii, po każdej Mszy świętej możemy wziąć czasopismo „Dobre Nowiny”.
 7. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek droga krzyżowa o godz. 17.30 a po niej Msza święta, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszam wszystkich wiernych a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania i Dzieci komunijne i rocznicowe. Ofiary składane po drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach jak co roku przeznaczone są na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na zamontowane już dębowe, pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt 35.000 zł. Proszę o składnie ofiar z napisem „ balaski”. Dotychczas zebraliśmy 21.250 zł.
 9. Została już zainstalowana nowa, dębowa neogotycka Ambona do naszego Sanktuarium. Koszt 10.500 zł. Bóg zapłać za składane ofiary. Zebraliśmy 1.650 zł.
 10. Przypominamy wszystkim parafianom, że aby być ojcem czy matką chrzestną trzeba być w łączności z Kościołem katolickim oraz wierzącym i praktykującym katolikiem.
 11. Już teraz zaplanujmy nas Wielki Post, aby był czas na drogę krzyżową, rekolekcje i spowiedź.
 12. W najbliższą środę 9 marca przyleci do naszego Sanktuarium z dalekiego Ekwadoru współczesna wizjonerka i mistyczka Patrycja Talbot. O godz. 17.30 Różaniec a o 18.00 Msza św. z udziałem Patrycji Talbot, która opowie o swoich spotkaniach z Matką Bożą, Panem Jezusem i życiu pozagrobowym. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszki na przelot i organizację tego spotkania w Polsce.
 13. Za tydzień niedziela „ Ad Gentes”. Po wszystkich Mszach św. będziemy zbierali do puszki ofiary dla polskich misjonarzy. Jest to II niedziela miesiąca, dlatego po wszystkich Mszach św. będziemy modlić się za naszych zmarłych w wypominkach rocznych. Taca remontowa na spłatę zamontowanych Balasek i Ambony w naszym Sanktuarium.
 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Warszawskiej. Dziękuję za pomoc w zrobieniu dekoracji na Wielki Post.

ZAPOWIEDZI  PRZEDSLUBNE:

Kowalski Jakub zam. w Chojnie, ul. Wilsona, ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Emilią Pociej zam. w Cedyni.

Jankowski Adam zam. w Chojnie, ul. Słoneczna, ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Katarzyną Myszogląd zam. w Gogolicach.

             Proboszcz                 

                                                                                                               Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak