OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Zwykła (23.01.2022)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła
23.01.2022    

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego.
 3. W zakrystii po Mszy św. i na plebanii możemy zapisywać intencje mszalne na nowy rok 2022.   
 4. Dziękuję wszystkim wierzącym rodzinom, które w tym roku zaprosiły kapłana z wizytą duszpasterska w celu błogosławieństwa i poświęcenia domu na nowy rok. Bóg zapłać za wspólną serdeczną modlitwę i za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.
 5. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 6. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach naszych rodzin.
 7. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym roku, swoimi ofiarami i pracą wspierali inicjatywy przy naszym kościele parafialnym, ogrodzie różańcowym i terenie parafialnym.  Niech dobry Bóg im w życiu błogosławi i darzy zdrowiem.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask bożych.
 10. W każdą środę o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. W ciągu tygodnia prosimy o składanie do skarbonki karteczek z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej w intencji których będziemy się modlili na Mszy św. w każdą środę.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na zamontowane już dębowe, pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt 35000 zł. Proszę o składnie ofiar do koperty z napisem „balaski”. Dotychczas zebraliśmy 20.250 zł.
 12. Została już zainstalowana nowa, dębowa neogotycka Ambona do naszego Sanktuarium. Koszt 10.500 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. Przypominamy wszystkim parafianom, że aby być ojcem czy matką chrzestną trzeba być w łączności z Kościołem katolickim oraz wierzącym i praktykującym katolikiem, czyli uczęszczać na niedzielną Mszę św. w swojej parafii.
 14. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych.
 15. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
 16. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Matejki.

  Kustosz Sanktuarium 
  Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak