OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (2.01.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
2.01.2022

 1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 12.00 do godz. 18.00. Zapraszam wszystkich parafian do trwania na modlitwie za rodziny.
 2. W czwartek 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli, abyśmy w Dzieciątku Jezus jak Magowie ze Wschodu uznali prawdziwego Boga. Msze św. jak w każdą niedziele. Poświęconą kredę, kadzidło i wodę możemy wziąć do swoich domów, niech przypominają nam narodzonego Mesjasza / ofiary za kredę i kadzidło na misje święte.
 3. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego. Proszę o przyniesienie świec, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne a dzieciom przygotowującym się do I – szej Komunii św. poświęcimy świece.
 5. W I środę miesiąca zapraszamy po Mszy św. wieczornej na różaniec w naszym Ogrodzie Różańcowym i modlitwę do św. Józefa a w I piątek miesiąca o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową w Ogrodzie Różańcowym za nasze rodziny.
 6. W przyszłą Niedzielę po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych. Taca remontowa przeznaczona na spłatę zamontowanych już pięknych dębowych balasek w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać za dar serca.
 7. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą ze względu na obostrzenia rozpoczniemy w naszej parafii od 3 stycznia 2022r. od. godziny 15.30. Kolęda w tym roku będzie na zaproszenie wiernych. Chętnych proszę o zapisywanie się na liście, która dostępna już jest pod chórem. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny, aby Bóg chronił nas od chorób i wszelkiej zarazy w tym trudnym czasie. Kto chciałby, aby poświęcić jego mieszkanie a nie zapisał się, proszę aby czekał przed domem, gdy kapłan będzie na tej ulicy. Pon. 3.01 – Barnkowo, wt. 4.01 – ul. Zielona, Trakt Pyrzycki i Słowiańska, śr. 5.01 – ul. Demokracji i Roosvelta.
 8. W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem  „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście.  Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ?” Proszę o zapisywanie się na liście.
 9. W I piątek 7.01 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00.
 10. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.
 11. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach naszych rodzin.    
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na zamontowane już piękne nowe, dębowe, pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt 35000 zł. Proszę o składnie ofiar do koperty z napisem „ balaski”. Dotychczas zebraliśmy 16.150 zł.
 13. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Jagiellońskiej / parzyste/.