OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Adwentu (19.12.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
19.12.2021

 1. Dzisiaj już IV niedziela Adwentu. Dziękuję dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w roratach. Roraty do czwartku. Zadbajmy o tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi.
 2. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 ostanie w tym roku roraty i losowanie figurki MB.
 3. Zachęcam do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła ze stolików możemy wziąć Dobrą Nowinę.
 4. Zakończyliśmy prace związane z renowacją i zrobieniem nowych witraży w całym naszym Sanktuarium. Prace zostały już odebrane przez Zachodniopomorskiego Konserwatora Zabytków i bardzo wysoko ocenione. Jeszcze raz dziękujemy firmie p. Jacka Mańkowskiego z Gdańska za wykonane prace.
 5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy nabywać w zakrystii i na plebanii.
 6. W piątek wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki na Barnkowie o godz. 22.00 i w Kościele parafialnym o godz. 20.00 i 24.00. Zapraszam do licznego i pobożnego udziału. O godz. 7.00 rano Msza św. i po niej ostatnia szansa do spowiedzi do godz. 9.00 . Na pasterkę proszę przynieść długie zimne ognie.
 7. W sobotę 25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30
 8. W niedzielę 26 grudnia Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu jak co roku zbieramy ofiary na KUL i Wydz. tel. US..
 9. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii.
 10. Po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł i świece duże po 20 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i rozumieją że parafia, kościół to nasze wspólne dobro. Niech Dobry Bóg błogosławi im w życiu.
 12. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą ze względu na obostrzenia sanitarne rozpoczniemy w naszej parafii po 6 stycznia 2021r. Kolęda w tym roku będzie na zaproszenie wiernych. Chętnych proszę o zapisywanie się na liście, która od dzisiaj dostępna jest pod chórem. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny.
 1. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. Ze względu na rekolekcje wypominki roczne za naszych drogich zmarłych czytane są dzisiaj na wszystkich Mszach św..
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na zamontowane już piękne nowe, dębowe, pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt 35000 zł. Proszę o składnie ofiar do koperty z napisem „ balaski”. Dotychczas zebraliśmy 14.250 zł.
 4. W tym tygodniu adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę i zrobienie dekoracji na Boże Narodzenia a o posprzątanie na święta Bożego Narodzenia proszę mieszkańców ul. Słowiańskiej.

                                                                                     Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak

                                                                                                                                Kustosz Sanktuarium