OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Adwentu (5.12.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu
5.12.2021

 1. Trwamy w świętym czasie radosnego przygotowania i oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Jest to czas prostowania dróg naszego życia, aby Chrystus mógł narodzić się w naszych sercach i rodzinach. Niech pomogą nam w tym rekolekcje, dobra spowiedź i codzienne Msze roratnie.
 2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Adoracja po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 18.00. Zapraszam do uwielbiania Pana Jezusa jedynego Zbawiciela.
 3. W środę 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam na „ Godzinę łaski dla całego świata „ od 12.00 – 13.00, o którą prosiła sama Maryja w Montichiari we Włoszech 8 grudnia 1947 r. pielęgniarkę Pierinie Gilli. Przez 60 minut tego dnia Niebo jest otwarte dla każdego grzesznika. O godz. 12.00 Msza św. a później wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uzdrowienia i szczególnej łaski. Poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych i innych osób, które chciałyby poświęcić medalik po każdej Mszy św.
 4. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny.
 5. Codziennie przed Mszą o godz. 7.00 odsłaniany jest przy intradzie królewskiej Obraz Chrystusa Króla Polski i zamykany po Mszy o godz. 18.30 a w piątek po 21.00 Zapraszam do wspólnej modlitwy przed obrazem Chrystusa Króla.
 6. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 7. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu – Nabożeństwo uzdrowienia i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi przed świętami.        
 8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy już nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary przeznaczone są na prowadzone przy parafii prace.
 9. Dzisiaj po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł i świece duże po 20 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas pomocy dzieciom.
 10. Obchodzimy dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W solidarności z chrześcijanami w byłym ZSRR będziemy zbierać do puszki ofiary dla tego niszczonego przez lata, odradzającego się Kościoła.
 11. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza.
 12. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 13. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać za złożone już ofiary.
 14. Dziękuję za udział w całodobowej adoracji zw. „Ogrójec” i za udział w męskim różańcu.
 15. W poniedziałek wspominamy św. Mikołaja a we wtorek św. Ambrożego patrona pszczelarzy.
 16. Od przyszłej niedzieli na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi Redemptorysta Jacek Aniszewski z Danii, który przybliży nam tajemnice naszej wiary. Otoczmy Ojca misjonarza naszą serdeczna modlitwą.
 17. Bóg zapłać za ofiary składane na zamówione już nowe dębowe pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt ok 35000 zł. Proszę o składnie ofiar do koperty z napisem „ balaski”. Dotychczas zebraliśmy 12650 zł.
 18. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami.
 19. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Czcibora i Wyzwolenia.

  Kustosz Sanktuarium

                                                                                     Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak