OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA (21.11.2021)

 

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA
21.11.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w czasie której kończymy w Kościele Katolickim Rok Liturgiczny. Jest to również drugi odpust naszej Parafii. Pod koniec każdej Mszach św. powierzymy wszystkie małżeństwa i rodziny w Polsce oraz Polaków na całym świecie Chrystusowi Królowi odmawiając akt osobistego oddania Chrystusowi Królowi, aby królowało prawo Boże w naszym życiu państwowym, rodzinnym, małżeńskim i osobistym. Możemy uzyskać dzisiaj odpust pod zwykłymi warunkami.
 3. Codziennie przed Mszą o godz. 7.00 odsłaniany jest przy intradzie królewskiej Obraz Chrystusa Króla Polski i zamykany po Mszy o godz. 18.30 a w piątek po 21.00 Zapraszam do wspólnej modlitwy przed obrazem Chrystusa Króla.
 4. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad Polską.    
 5. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. Po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi. O 21.00 Apel Jasnogórski do MB Królowej Polski.          
 6. Uroczystością Chrystusa Króla zakończyliśmy dzisiaj listopadową modlitwę wypominkową za naszych zmarłych cierpiących w czyśćcu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę za naszych drogich zmarłych. Do I Niedzieli Adwentu w naszej parafii po Mszy wieczornej obchodzimy Oktawę Uroczystości Chrystusa Króla.
 7. Wypominki roczne, w których będziemy modlili się przez cały rok w II niedzielę miesiąca / od grudnia/ wpisujemy godzinę Mszy św. niedzielnej, na którą najczęściej przychodzimy. Wypominki roczne proszę składać na tacę bądź w zakrystii.
 8. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza św.
 9. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać za złożone ofiary w imieniu kleryków.
 10. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 11. Za tydzień 28 listopada przypada już I niedziela Adwentu – święty czas wyciszenia i radosnego przygotowania naszych serc na Boże Narodzenie. Dzieci niech już przygotują sobie serduszka i lampiony na roraty. Na pierwszej Mszy poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary przy okazji opłatków przeznaczone są na prowadzone przy parafii prace.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na zamówione już nowe dębowe pozłacane balaski do naszego Sanktuarium, aby łatwiej było nam klękać do Komunii św. Koszt ok 35000 zł. Proszę o składnie ofiar do koperty z napisem „balaski”. Dotychczas zebraliśmy 5750 zł.
 13. Po Mszy św. na plebanii możemy nabyć obrazy i medaliki Chrystusa Króla Polski oraz Akty Intronizujące Chrystusa Króla w naszych rodzinach.
 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na I Niedzielę Adwentu proszę mieszkańców ul. Wilsona. Pamiętajmy o kwiatach do Sanktuarium.

 

                                                                                                       Kustosz Sanktuarium                                                                               Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak