OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV Niedziela Zwykła (12.09.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV Niedziela Zwykła
12.09.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Dzisiaj 12 września o godz. 12.00 odbywają się w Warszawie uroczystości beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej. To nasi nowi orędownicy w niebie.
 3. Dzieci klas I, II i III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Rodziców proszę o zapisywanie dzieci do I Komunii św.
 4. Dzisiaj Wypominki Roczne za naszych drogich zmarłych oraz tzw. Taca Remontowa przeznaczona na nową dębową Ambonę do naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za pomoc i za dar serca.
 5. Jutro 13 września – dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie modlitewne połączone z różańcem przy figurze Pani Fatimskiej do godz. 20.50 a później procesja ze świecami w koło kościoła i ogrodu różańcowego zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszam wszystkich kochających Matkę Bożą.
 6. We wtorek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30  drogą krzyżową wokół ogrodu różańcowego a następnie  uroczysta Msza św. w czasie której oddamy część krzyżowi świętemu tak jak w Wielki Piątek. Proszę o przyozdobienie krzyży w swoich domach.
 7. Codziennie przed Mszą o godz. 7.00 odsłaniany będzie przy intradzie królewskiej Obraz Chrystusa Króla Polski i zamykany po Mszy o godz. 18.30 a w piątek po 21.00 Zapraszam do wspólnej modlitwy przed obrazem Chrystusa Króla.
 8. Obraz Chrystusa Króla Polski został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego w specjalnym ołtarzu, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską i Polakami na całym świecie. Zachęcam do modlitwy.    
 9. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi św.. O 21.00 zakończenie czuwania błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim do MB Królowej Polski.          
 • W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zapraszam do modlitwy.
 • W środę na godz. 18.00 zapraszam na Msze św. i spotkanie formacyjne dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 • W czwartek o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież klas VII i VIII SP przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 • W sobotę 25.09 organizujemy wyjazd do ogrodów Hortulusa – Dobrzyca. Koszt 65 zł.
 • W naszym Sanktuarium odprawiane są dwie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 • Na plebanii są do nabycia obrazy oraz srebrne i posrebrzane medaliki Chrystusa Króla.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Orzechowej.

                                                                                         Kustosz Sanktuarium

                                                                                   Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak