OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII Niedziela Zwykła (29.08.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII Niedziela Zwykła
29.08.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Witamy serdecznie w naszym Sanktuarium nowego wikariusza Ks. Witolda Gałata. Otoczmy go naszą życzliwością i serdeczną modlitwą.        
 3. Za tydzień Niedziela Adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do godz.18.00.
 4. W środę 1 września o godz. 18.00 uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.
 5. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. Proszę o przynoszenie karteczek z prośbami i podziękowaniami do MB.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa po Mszy św. wieczornej.
 7. W I czwartek po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem zw. „OGRÓJEC”.  Jest to odpowiedź na słowa Jezusa skierowane do Apostołów: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ?” Proszę o zapisywanie na liście swojego imienia i nazwiska na dana godzinę w dzień czy w nocy.
 8. W I piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. Od 17.30 okazja do spowiedzi I – piątkowej. Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. wieczornej.
 9. Codziennie o godz. 9.00 odsłaniany będzie przy intradzie królewskiej Obraz Chrystusa Króla i zamykany po Mszy o godz. 18.30 a w piątek po 21.00 Zapraszam do wspólnej modlitwy przed obrazem Chrystusa Króla.
 • Obraz Chrystusa Króla został w naszym Sanktuarium wystawiony do kultu publicznego w specjalnym ołtarzu, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską i Polakami na całym świecie. Zachęcam do modlitwy.
 • W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie duszy i ciała. nabożeństwo do Chrystusa Króla za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla i okazja do spowiedzi św.. O 21.00 zakończenie czuwania błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim do MB Królowej Polski.        
 • W I sobotę miesiąca o godz. 12.00 Msza św. dla Chojeńskiego Męskiego Różańca a po niej męski różaniec mężczyzn ulicami naszego miasta. Zapraszamy mężczyzn i chłopców. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo I sobót miesiąca zadość czyniące za grzechy świata i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
 • Od poniedziałku 6 września w naszym Sanktuarium odprawiane będą dwie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 • Na plebanii są do nabycia obrazy oraz srebrne i posrebrzane medaliki Chrystusa Króla.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę oraz ofiarowane kwiaty a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Owocowej 22 – 34.

                                                                                           Kustosz Sanktuarium

                                                                                   Ks. Prob. mgr lic. Mariusz Matuszak