OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Wniebowstąpienie Pańskie (16.05.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Wniebowstąpienie Pańskie
16.05.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Gość Niedzielny i Niedziela, w której jest artykuł o obrazie Chrystusa Króla Polski i naszym przyszłym Sanktuarium.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. a po niej nabożeństwo majowe dla dzieci.
 3. Dzieci Komunijne wraz z rodzicami zapraszam codziennie o godz. 17.30 na nabożeństwo i Msze św. w ramach tzw. Białego Tygodnia.
 4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP odprawiane będą codziennie o godz. 17.30 a po nim Msza św.. Zapraszam do licznego udziału.
 5. Wykonywany jest do naszej świątyni nowy dębowy, rzeźbiony i pozłacany ołtarz w którym umieszczony będzie obraz Chrystusa Króla, który jest darem Polaków mieszkających w Polsce i polonii amerykańskiej dla naszej świątyni. Prosimy o składanie na ten cel ofiar w kopercie bądź na konto parafii z napisem „Ołtarz Chrystusa Króla”. Bóg zapłać za dotychczasowy dar serca wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii, z całej Polski, Europy, Australii i USA. Niech Chrystus Król wam błogosławi.
 6. Przygotowujemy się do podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla, która nastąpi w sobotę 12 czerwca 2021r. o godz. 16.00 pod przewodnictwem Ks. Abp Andrzeja Dzięgi. Prosimy o spisywanie świadectw uzdrowienia fizycznego i duchowego.    
 7. Wystawiony został w prezbiterium naszej świątyni do kultu publicznego Obraz Chrystusa Króla Polski, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską. Zachęcam do modlitwy przed obrazem za naszą umiłowaną Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie. Dlatego zamontowany został do naszego kościoła profesjonalny alarm, który będzie dbał o bezpieczeństwo naszej świątyni i obrazu Chrystusa Króla.     
 8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Chrystusa Króla Polski za naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie a następnie adoracja w ciszy  do godz. 20.30. Od godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla. O 21.00 zakończenie czuwania błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim do MB Królowej Polski.
 9. Obchodzimy Rok św. Józefa opiekuna rodzin i Kościoła Świętego. Dlatego zamówiłem do naszego ogrodu różańcowego dużą figurę św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus, które trzyma w rączce złote berło, aby opiekował się w tym trudnym czasie naszymi rodzinami, naszym Sanktuarium i całym Kościołem Świętym. Koszt w cokołem ponad 4000 zł. Bóg zapłać.
 10. W środę 12 maja przybyła do naszej parafii widząca p. Gizela Cardia z Trevignano Romano z Włoch, która podczas odmawiania różańca w naszym Ogrodzie Różańcowym, podczas IV tajemnicy miała widzenie Matki Bożej, która przekazała jej orędzie dla całego świata o dzisiejszych trudnych czasach. Możemy je obejrzeć na stronie parafii.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Proszę o przyozdobienie kościoła brzózkami.
 12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę i wykoszenie terenu kościelnego rodzicom dzieci komunijnych a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Jagiellońskiej.

                                                                                Proboszcz

                                                                                  Ks. mgr  lic. Mariusz Matuszak