OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Wielkanocna (9.05.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 VI Niedziela Wielkanocna

9.05.2021

 

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP odprawiane będą codziennie o godz. 17.30 a po nim Msza św.. Zapraszam do licznego udziału.
 3. Wykonywany jest do naszej świątyni nowy dębowy, rzeźbiony i pozłacany ołtarz w którym umieszczony będzie obraz Chrystusa Króla, który jest darem Polaków mieszkających w Polsce i polonii amerykańskiej dla naszej świątyni. Prosimy o składanie na ten cel ofiar w kopercie bądź na konto parafii z napisem „ Ołtarz Chrystusa Króla”. Bóg zapłać za dotychczasowy dar serca wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii, z całej Polski, Europy, Australii i USA. Niech Chrystus Król wam błogosławi.
 4. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii św.
 5. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 a czwartek o g. 16.00. Spowiedź dzieci przed I Komunią św. odbędzie się w sobotę od godz. 9.00. Po spowiedzi rodzice sprzątają i dekorują kościół i teren przed kościołem na I Komunię.
 6. Przygotowujemy się do podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla, która nastąpi w sobotę 12 czerwca 2021r. o godz. 16.00 pod przewodnictwem Ks. Abp Andrzeja Dzięgi. Prosimy o spisywanie świadectw uzdrowienia fizycznego i duchowego.    
 7. Wystawiony został w prezbiterium naszej świątyni do kultu publicznego Obraz Chrystusa Króla Polski, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską. Zachęcam do modlitwy przed obrazem za naszą umiłowaną Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie. Dlatego zamontowany został do naszego kościoła profesjonalny alarm, który będzie dbał o bezpieczeństwo naszej świątyni i obrazu Chrystusa Króla.     
 8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Chrystusa Króla i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. O godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata oraz w intencjach z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla.
 9. Dzisiaj II niedziela miesiąca, po wszystkich Mszach św. modlimy się za naszych drogich zmarłych w wypominkach rocznych. Taca remontowa przeznaczona będzie na powstający ołtarz Chrystusa Króla i na figurę św. Józefa z dzieciątkiem Jezus w ogrodzie różańcowym.
 10. Obchodzimy Rok św. Józefa opiekuna rodzin i Kościoła Świętego. Dlatego zamówiłem do naszego ogrodu różańcowego dużą figurę św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus, które trzyma w rączce złote berło, aby opiekował się w tym trudnym czasie naszymi rodzinami, naszym Sanktuarium i całym Kościołem Świętym. Koszt w cokołem ponad 4000 zł.
 11. W najbliższą środę 12 maja przybędzie do naszej parafii widząca p. Gizela Cardia z Trevigano Romano z Włoch. O godz. 18.00 Msza św. a później wspólny Różaniec w naszym Ogrodzie Różańcowym i przekazanie przez nią orędzia, zakończone Apelem Jasnogórskim przy figurze Pani Fatimskiej.
 12. W czwartek 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 trzy części różańca, zakończone o godz. 21.00 procesją ze świecami i z figurą MB Fatimskiej wokół ogrodu różańcowego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.    
 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Jagiellońskiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę rodziców dzieci komunijnych.

                                                                                Proboszcz

                                                                                  Ks. mgr  lic. Mariusz Matuszak