OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkanocna (25.04.2021)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna
 25.04.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Dzisiejszą niedzielą zw. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, aby na naszych terenach nie zabrakło kapłanów w XXI wieku. Pamiętajmy o kapłanach, których spotkaliśmy na naszej drodze życia.
 3. W poniedziałek i środę na godz. 18.00 zapraszam na Msze i spotkanie formacyjne dzieci przygotowujące się do I Komunii św. waz rodzicami. Próba. Obecność obowiązkowa.
 4. Zamówiony został do naszej świątyni nowy dębowy, rzeźbiony i pozłacany ołtarz w którym umieszczony będzie obraz Chrystusa Króla, który jest darem Polaków mieszkających w Polsce i polonii amerykańskiej dla naszej świątyni. Projekt ołtarza możemy obejrzeć w gablocie kościoła. Prosimy o składanie na ten cel ofiar w kopercie bądź na konto parafii z napisem „Ołtarz Chrystusa Króla”. Bóg zapłać za dotychczasowy dar serca wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii, z całej Polski, z Europy i USA. Niech Chrystus błogosławi.
 5. Przygotowujemy się do podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla. Arcybiskup prosi o spisywanie świadectw, jeżeli ktoś w tej świątyni modląc się wyprosił dla siebie bądź innych cud uzdrowienia fizycznego, duchowego bądź nawrócenie i przemianę życia dla siebie i bliskich. Świadectwa proszę składać osobiście do ks. Proboszcza.    
 6. Wystawiony został w prezbiterium naszej świątyni do kultu publicznego Obraz Chrystusa Króla Polski, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską. Zachęcam do modlitwy przed obrazem za naszą umiłowaną Ojczyznę i wszystkich Polaków na świecie. Dlatego zamontowany został do naszego kościoła profesjonalny alarm, który będzie dbał o bezpieczeństwo naszej świątyni i obrazu Chrystusa Króla.    
 7. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. O godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świata z prośbą o jego przemianę i pokój oraz w intencjach polecanych z całego świata przed obrazem Chrystusa Króla Polski.
 8. W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Zapraszam do licznego udziału . W sobotę o godz. 11.40 koronka do św. Michała archanioła, a po niej o godz. 12.00 Msza św. dla Chojeńskiego Męskiego Różańca, następnie różaniec ulicami naszego miasta o wiarę, miłość i nawrócenie serca dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.
 9. Obchodzimy Rok św. Józefa opiekuna rodzin i Kościoła Świętego. Dlatego zamówiłem do naszego ogrodu różańcowego dużą figurę św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus, które trzyma w rączce złote berło, aby opiekował się w tym trudnym czasie naszymi rodzinami, naszym Sanktuarium i całym Kościołem Świętym. Koszt z cokołem ponad 4000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą na figurę św. Józefa. Wczoraj zalane zostały już fundamenty.
 10. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o zdrowie duszy i ciała dla nas i naszych rodzin.
 11. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w pracach.
 12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Słowiańskiej, a posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Kolejowej .

Zapowiedzi przedślubne:
Jarosław Pawliszcze zam. w Chojnie ul. Zielona 7 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Joanną Bożek zam. w Góralicach 7.

                                                                                                 Proboszcz

                                                                                            Ks. mgr  lic. Mariusz Matuszak