OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkanocna (18.04.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkanocna
18.04.2021

 

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Dzisiaj obchodzimy piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpoczyna trzynasty Tydzień Biblijny w Polsce. Zachęcamy do codziennego czytania Biblii.
 3. W środę na godz. 18.00 zapraszam na Msze i spotkanie formacyjne dzieci przygotowujące się do I Komunii św. waz rodzicami. Próba. Obecność obowiązkowa.
 4. Zamówiony został do naszej świątyni nowy dębowy, rzeźbiony i pozłacany ołtarz w którym umieszczony będzie obraz Chrystusa Króla Polski, który jest darem polonii amerykańskiej z Chicago dla naszej świątyni. Koszt to 25000 zł.. Projekt ołtarza możemy obejrzeć w gablocie kościoła. Prosimy o składanie na ten cel ofiar w kopercie bądź na konto parafii z napisem „ Ołtarz Chrystusa Króla”. Bóg zapłać za dotychczasowy dar serca wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii, z całej Polski, z Europy i USA. Niech Chrystus Król wam błogosławi za ofiarne serca.
 5. Przygotowujemy się do podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla. Arcybiskup prosi o spisywanie świadectw, jeżeli ktoś w tej świątyni modląc się wyprosił dla siebie bądź innych cud uzdrowienia fizycznego, duchowego bądź nawrócenie i przemianę życia dla siebie i bliskich. Świadectwa proszę składać osobiście do ks. Proboszcza. W piątek po Apelu Jasnogórskim przybył do naszej świątyni ks. Abp Andrzej Dzięga, który długo się modlił przed obrazem Chrystusa Króla i dokonał jego błogosławieństwa, aby wypraszał modlącym się w tej świątyni wiele łask.    
 6. Wystawiony został w prezbiterium naszej świątyni do kultu publicznego Obraz Chrystusa Króla – dar polonii amerykańskiej z Chicago, aby na granicy polsko-niemieckiej chronił, czuwał i królował nad całą Polską. Zachęcam do modlitwy przed obrazem za naszą umiłowaną Ojczyznę. Dlatego zamontowany został do naszego kościoła profesjonalny alarm, który będzie dbał o bezpieczeństwo naszej świątyni i obrazu Chrystusa Króla.    
 7. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Po Mszy św. adoracje prowadzi grupa intronizacyjna NSPJ a o godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata.
 8. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w rozmaitych pracach na plebanii i w kościele oraz za składane ofiary na utrzymanie parafii.
 9. Zachęcam do odsłuchania w internecie  (YouTube) na kanale Telewizji Chrystusa Króla z Chicago dwóch wywiadów ks. Marka Bąka i p. Burmistrz Barbary Raweckiej o naszej Parafii i Chojnie.
 10. Od przyszłej niedzieli, IV Wielkanocnej, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, aby w XXI wieku nie zabrakło kapłanów.
 11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Wyzwolenia i Czcibora a o posprzątanie na niedzielę Dobrego Pasterza proszę mieszkańców ul. Słowiańskiej.

Zapowiedzi przedślubne:
Jarosław Pawliszcze zam. w Chojnie ul. Zielona 7 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Joanną Bożek zam. w Góralicach 7.

        Proboszcz

                                                                                                 Ks. mgr lic Mariusz Matuszak